Стрімкий розвиток та глобальне впровадження новітніх інформаційних технологій, інтенсифікація інформаційних відносин, створили умови, в яких життя людини є майже не мислиме без мобільного телефону, телевізора, комп’ютера та Інтернету.
     З метою покращення життя громадян в онлайн-режимі запроваджуються ті адміністративні послуги, надання яких викликає на даному етапі найбільші черги, створює бюрократію і сприяє виникненню зловживань в установах де їх надають.
Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг» визначив основні організаційно-правові засади електронного документообігу та використання електронних документів.
     Одним із важливих кроків Міністерства юстиції України на шляху до запровадження реального електронного урядування в Україні став запуск національного проекту «Он-лайн будинок юстиції» на Всеукраїнському рівні.
Он-лайн будинок юстиції – це перша такого роду платформа, за допомогою якої користувачі можуть подавати та отримувати документи в електронному вигляді, а також отримувати інші послуги.
     Отже, тепер, не виходячи з дому чи офісу, користувач має можливість зокрема:
- отримати інформацію за об’єктом нерухомого майна та суб’єктом речового права в електронній формі через офіційний веб-сайт Міністерства юстиції України. Для початку користування електронними сервісами Міністерства юстиції України достатньо зареєструватися на офіційному порталі за посиланням online.minjust.gov.ua вказавши власну електронну пошту як логін та пароль доступу до власного кабінету.
- контролювати реєстраційні дії відносно своєї нерухомості шляхом отримання миттєвих повідомлень про початок та хід реєстраційної процедури відносно об’єкта нерухомого майна, а також зміну його статусу в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за допомогою системи сервісу SMS-інформування «SMS-МАЯК». Так, фізичні та юридичні особи можуть отримувати інформацію про реєстраційні дії стосовно будь-якого об'єкта нерухомого майна в Державному реєстрі прав без зазначення відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяжень, про суб'єктів таких прав на вказаний ними номер телефону в вигляді SMS-повідомлення та/або на зазначену електронну адресу  (e-mail). Інформування власників об'єктів нерухомого майна про подані заяви у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень стосовно належного таким власникам об'єкта нерухомого майна проводитиметься  на вказаний ними номер телефону в вигляді SMS-повідомлення та/або на зазначену електронну адресу (e-mail).
     Окрім того, законодавством у сфері державної реєстрації прав власності передбачається невідкладне повідомлення власника об'єкта нерухомого майна щодо якого подано заяву про проведення реєстраційних дій. Про подання заяви державний реєстратор невідкладно з моменту отримання такої заяви за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав повідомляє власника об’єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву. Повідомлення власника об’єкта нерухомого майна здійснюється державним реєстратором у разі наявності в Державному реєстрі прав відомостей про електронну адресу власника як адреси для зворотного зв’язку.
     Таким чином, введення електронного документообігу та он-лайн сервісів, за рахунок автоматизації, значно пришвидшує процес отримання документів та надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації прав, заощаджує час, фінансові ресурси, забезпечує зручність отримання відповідних послуг та максимально зменшує корупційні ризики.

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору