Судові рішення. Здійснення нотаріальних дій на підставі судових рішень, що надаються фізичними та юридичними особами. Єдиний державний реєстр судових рішень.

 

    На сьогоднішній день актуальною є інформація щодо судових рішень та здійснення їх належної перевірки, так як останнім часом спостерігається поширення випадків виявлення нотаріусами фактів підробки документів, які посвідчують право власності на нерухоме майно.

    Відносини забезпечення доступу  до  судових  рішень (рішень,  судових наказів, постанов, вироків, ухвал), ухвалених судами загальної юрисдикції, та ведення Єдиного державного реєстру судових рішень регулюються Законом України № 3262-IV «Про доступ до судових рішень» від 22.12.2005р.

   Рішення суду проголошується прилюдно, крім випадків, коли розгляд  справи  проводився  у закритому судовому засіданні. Кожен має  право  на доступ до судових рішень у порядку, визначеному цим Законом. Усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в   електронній   формі   не   пізніше  наступного  дня  після  їх виготовлення   і   підписання.  Судові   рішення   також   можуть публікуватися  в  друкованих  виданнях  із додержанням вимог цього Закону. Якщо   судовий   розгляд   відбувався  у  закритому  судовому засіданні, судове рішення оприлюднюється з виключенням інформації,яка  за  рішенням  суду  щодо розгляду справи у закритому судовому засіданні підлягає захисту від розголошення.

 Для  доступу  до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує  ведення  Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний  державний  реєстр судових рішень-автоматизована  система  збирання,  зберігання,  захисту,  обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.Суд  загальної  юрисдикції  вносить до Реєстру всі судові рішення  і  окремі  думки  суддів, викладені у письмовій формі, не пізніше наступного дня після їх ухвалення або виготовлення повного тексту. Судові  рішення,  внесені  до  Реєстру,є  відкритими для безоплатного  цілодобового  доступу  на   офіційному   веб-порталі судової влади України. Для  реалізації права доступу до судових рішень,  внесених до Реєстру,  користувачу надаються можливості  пошуку,  перегляду, копіювання та роздрукування судових рішень або їхніх частин. Обмеження   права   вільного   користування   офіційним веб-порталом   судової   влади   України  допускається  настільки, наскільки  це  необхідно  для  захисту інформації, яка за рішенням суду  щодо розгляду справи у закритому судовому засіданні підлягає захисту від розголошення. 

     Загальний доступ до ухвал про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння  особи,  про  відмову у задоволенні клопотання про обшук житла   чи  іншого  володіння  особи,  про  дозвіл  на  проведення негласної  слідчої  (розшукової)  дії,  про  відмову у задоволенні клопотання  про  проведення  негласної  слідчої  (розшукової)  дії забезпечується  через  один  рік  після  внесення  таких  ухвал до Реєстру. Судді мають право на доступ до усіх інформаційних ресурсів 

Реєстру. Доступ  суддів  до  державної  таємниці,  що  міститься в судових рішеннях, забезпечується відповідно до Закону України "Про державну таємницю". Право  на  доступ  до інформаційних ресурсів Реєстру мають посадові чи службові особи, визначені порядком ведення Реєстру.  Інформація, внесена до Реєстру, повинна мати захист від її викрадення, перекручення чи знищення. Не допускається вилучення судових рішень із Реєстру. Не допускається внесення будь-яких змін до судових рішень, які внесені до Реєстру, крім випадків, що пов'язані з необхідністю виправлення технічної помилки, допущеної під час внесення судового рішення до Реєстру чи ведення Реєстру. У  разі  виправлення  судового   рішення   відповідно   до процесуального  закону  його  текст  у  Реєстрі не змінюється. До Реєстру додатково вноситься судове рішення,  яким внесено зміни до відповідного судового рішення. 

   Необхідно перевіряти судові рішення, надані фізичними та юридичними особами для вчинення нотаріальної дії, зокрема відчуження об’єкта нерухомого майна, а також державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, в Єдиному державному реєстрі судових рішень www.reyestr.court.gov.ua  

Крім цього, судові рішення, які прийняті до набрання чинності Законом України № 3262-IV “Про доступ до судових рішень» від 22.12.2005р., обов’язково необхідно перевіряти шляхом надсилання запиту до відповідного судового органу.

Приватний нотаріус 

Миколаївського міського 

нотаріального округу

                                                                              Н.М. Любчак

 

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору