Примірний перелік документів,

необхідних для укладання угоди

 

 1. Паспорт або інші документи, що засвідчують особи сторін угоди (їх представників). У випадках, якщо угода укладається представником фізичної особи, окрім паспорта представника, копія якого залишається у нотаріуса, необхідна копія паспорта або іншого документа, що засвідчує особу довірителя.

 2. Копія РНОКПП (для фізичної особи — сторони договору) або копія довідки з ЄДРПОУ (для юридичної особи).

 3. Документ, що підтверджує повноваження представника (довіреність, статут, наказ та інше) та його копія, якщо угода укладається представником.

 4. Свідоцтво про право власності відчужувача на нерухомість або інший документ, що підтверджує це право (наприклад, свідоцтво про право на спадщину, рішення суду, договір дарування тощо).

 5. Договір, підписаний сторонами, або інший документ, який породжує права і обов'язки сторін.

 6. Заява нового власника про державну реєстрацію права власності на нерухомість.

 7. Квитанція про оплату державного мита.

 8. Квитанція про внесення плати за надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

 9. Квитанція про оплату інших послуг нотаріуса.

 

Перелік інших документів, необхідних для укладання угоди та реєстрації права власності, залежить від виду угоди, правового статусу її сторін і нерухомого майна.

Наприклад, для укладання договору купівлі-продажу житлового будинку або квартири, що укладаються між фізичними особами, можуть знадобитися:

 1. Довідка про склад сім'ї (форма №3), видана ЖЕКом, ОСББ або іншим уповноваженим органом з питань реєстрації місця проживання.

 2. Дозвіл органу опіки та піклування на укладення договору (у разі, якщо згідно з довідкою про склад сім'ї право власності або право користування житловим будинком/квартирою має дитина, недієздатна або обмежено дієздатна особа).

 3. Письмова згода другого з подружжя на відчуження нерухомості або документ, що підтверджує, що майно є особистою приватною власністю.

 4. Висновок експерта про оціночну вартість нерухомого майна та документ про сплату суми ПДФО до бюджету.

 5. Документ, що підтверджує згоду іпотекодержателя або органу ДПС на відчуження майна (у разі продажу нерухомості, що перебуває в іпотеці або в податковій заставі).

 6. Інші документи, що підтверджують факти, що мають значення для укладення договору.

 

 

Окрім того, знадобиться технічний паспорт на об'єкт нерухомості. Вимогу про пред'явлення такого документа нотаріусу законодавство не містить, але покупець цілком може його вимагати, щоб бути переконаним, що придбана ним нерухомість не має елементів “самобуду”.

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору