Договір довічного утримання (догляду),

укладений відчужувачем на користь третьої особи

 

У відповідності до статті 744 Цивільного кодексу України договір довічного утримання є двостороннім. За договором довічного утримання (догляду) одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов'язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно.

Діючим Цивільним кодексом України передбачена можливість укладання договору довічного утримання (догляду) відчужувачем на користь третіх осіб. Це право прямо передбачено частиною 4 статті 746 Цивільного кодексу.

У разі укладання договору довічного утримання (догляду) відчужувачем на користь третьої особи, така особа за договором забезпечується утриманням та (або) доглядом довічно.

При цьому третя особа не стає окремою стороною в договорі. Її згода на укладання такого договору між відчужувачем та набувачем не передбачена законом, але доцільна, тому як третя сторона може відмовитися прийняти виконання у відповідності до статті 636 Цивільного кодексу.

Таким чином, відчужувач передає у власність майно, а набувач отримує це майно і натомість зобов'язується забезпечувати третю особу утриманням та (або) доглядом.

Стаття 755 Цивільного кодексу України регламентує, що договір довічного утримання (догляду) може бути розірваний за рішенням суду:

  1. на вимогу відчужувача або третьої особи, на користь якої від був укладений, у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов'язків, незалежно від його вини;

  2. на вимогу набувача.

    При укладанні договору довічного утримання (догляду) прописувати третю особу рекомендується в розділі “Предмет договору” таким чином — нпариклад, “Відчужувач передає, а Набувач отримує у власність квартиру номер 5 (п'ять), що знаходиться в Миколаївській області, місті Миколаєві, вулиця Правди, будинок 16 (шістнадцять), та взамін чого зобов'язується забезпечувати Петрову Марію Іванівну, 15 травня 1945 року народження, що проживає в Миколаївській області, місті Миколаєві, вулиця Нова, будинок 5, утриманням та доглядом довічно на умовах цього договору”.

 

 

Біцюк Т.Є.

приватний нотаріус

Миколаївського міського

 

нотаріального округу

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору