ВИДАЧА СВІДОЦТВА ПРО ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА ЧАСТКУ У СПІЛЬНОМУ МАЙНІ ПОДРУЖЖЯ

 

Під час шлюбу у подружжя виникає право на придбане ними майно, режим якого регулюється законодавством України.

Так, спільно набуте подружжям майно може бути оформлено правовстановлюючим документом на їх обох, або лише на одного. Оформлення майна, набутого під час шлюбу, на одного із них не означає, що це майно буде особистою власністю одного з подружжя. Наприклад, зареєстрований на чоловіка автомобіль.

Згідно статті 60 Сімейного Кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності, незалежно від того, що один з них з поважних причин не мав самостійного заробітку ( хвороба, догляд за дитиною, ведення домогосподарства )

Відповідно до статті 63 Сімейного Кодексу України, дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування та розпорядження майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

Тому відповідно до ст.70 Закону України «Про нотаріат», на підставі спільної заяви подружжя нотаріус може видати кожному з них, або одному окремо - Свідоцтво про право власності на частки у спільному майні подружжя набутому за час шлюбу.

 

 

Приватний нотаріус

Єланецького районного

нотаріального округу В.В.Волошин

 

28.11.2014

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору