Перехід права на прийняття спадщини

 

Якщо спадкоємець за заповітом або за законом помер після відкриття спад­щини і не встиг її прийняти, право на прийняття належної йому частки спад­щини, крім права на прийняття обов'язкової частки у спадщині, переходить до його спадкоємців (спадкова трансмісія).

Право на прийняття спадщини у цьому випадку здійснюється на загальних підставах протягом строку, що залишився. Якщо строк, що залишився, менший як три місяці, він подовжується до трьох місяців.

 Ця стаття передбачає перехід права на прийняття спадщини на підставі так званої спадкової трансмісії. Спадкова трансмісія можлива у разі, коли спадщина відкрилася, але спадкоємець, який мав би спадкувати, помер ще до прийняття ним спадщини, тобто після смерті спадкодавця, не встигнувши прийняти цю спадщи­ну. Це означає, що він спадщину прийняв, оскільки помер у період, встановлений законом для прийняття спадщини, але юридично не встиг її оформити. У даному разі законодавець надав можливість зробити це його спадкоємцям.

Спадкова трансмісія застосовується при спадкуванні як за законом, так і за заповітом. Право на прийняття спадщини спадкоємці, які її приймають у по­рядку спадкової трансмісії, здійснюють на загальних підставах, протягом стро­ку, що залишився після смерті їх спадкодавця, який прийняв спадщину, але не встиг її оформити у зв'язку зі смертю. Якщо цей строк менший, ніж три місяці, він подовжується до трьох місяців. Спадкову трансмісію не слід порівнювати із спадкуванням за так званим правом представлення, коли спадкоємець помер раніше від спадкодавця. У такому випадку спадкують тільки родичі спадкоєм­ця, який помер раніше від спадкодавця.

 

Наприклад: Після смерті спадкодавця спадщина за законом переходить до його дітей (сина і дочки). Однак син загинув у автокатастрофі ще до смерті свого батька. У цьому випадку за сина—спадкодавця будуть спадкувати його діти чи дружина за правом представлення за вибулого спадкоємця (сина після смерті свого батька).

Завідувач Другої первомайської держнотконтори Миколаївської обламті

Грушанська І.В.

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору