Посвідчення фактів нотаріусом

Нотаріус за усним зверненням фізичної особи посвідчує факт, що вона є живою. Встановлення цього факту зазвичай буває викликана наявністю сумнівів, що особа є живою при сплаті аліментів, пенсій або інших платежів за кордоном, а також у разі помилкового визнання громадянина померлим.
Нотаріус за усним зверненням фізичної особи посвідчує також факт перебування її в певному місці. Ця нотаріальна дія полягає у закріпленні факту перебування громадянина в певний час і в певному місці для встановлення конкретних, важливих для нього обставин. На практиці найчастіше виникає необхідність засвідчити цей факт для скасування рішення суду про визнання громадянина безвісно відсутнім. Посвідчення цих фактів проводиться як при явці фізичної особи до нотаріуса, так і поза приміщенням, що є робочим місцем нотаріуса.
Факти, що малолітня дитина, недієздатна фізична особа є живою чи перебуває в певному місці, посвідчуються за усним зверненням її законних представників (батьків, усиновлювачів, опікуна). Факти, що неповнолітня дитина, фізична особа, цивільна дієздатність якої обмежена, є живою чи перебуває в певному місці, посвідчуються за їх усним зверненням та за згодою на це законних представників (батьків, усиновлювачів, піклувальників).
На підтвердження факту, що фізична особа є живою, та факту перебування фізичної особи в певному місці нотаріус видає заінтересованим особам, щодо яких було встановлено ці факти, відповідні свідоцтва.
Також нотаріус за усним зверненням заінтересованої особи посвідчує час пред'явлення документа. Ця нотаріальна дія буває викликана з метою захисту від розкрадання наукових ідей, відкриттів, винаходів, при потребі засвідчити першість у подачі певних відомостей, підтвердити пріоритет винаходу, доказати наявність певних документів на певний час у певному місці. Нотаріус особисто ознайомлюється зі змістом пред`явленого документа та на підтвердження цього факту вчиняє посвідчувальний напис на документі із зазначенням особи, що його пред`явила.

 

Приватний нотаріус Миколаївського міського нотаріального округу
Дворецький К.М.

 

 

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору