РОЗ’ЯСНЕННЯ

 

щодо змін в оподаткуванні спадщини відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини»

від 23.02.2017 № 1910-VIII

 

 

       25 березня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» від 23 лютого 2017 року за № 1910-VІІІ. Вищевказаним Законом спрощено оформлення спадщини для найбільш близьких родичів спадкодавця. Відповідно до цього Закону за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини, які успадковуються членами сім’ї другого ступеня споріднення. Згідно п.п.14.1.263 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України з урахуванням змін, які були внесені відповідно до вищевказаного Закону, членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки. Такі ж зміни внесені і до порядку оподаткування подарунків, так як вони оподатковуються відповідно до правил оподаткування спадщини. Внаслідок чого подарунки від родичів другого ступеня споріднення оподатковуються за нульовою ставкою. До прийняття цього Закону тільки родичі першого ступеня споріднення користувались правом не оплачувати податок в розмірі 5 % від вартості нерухомого майна, отриманого у спадщину чи дарунок. Зазначений розмір податку однаковий для всіх громадян України. В цьому Законі також визначено, що у разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається. У разі коли об’єкти, що подаровані фізичній особі, оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається. В інших випадках отримання доходів у вигляді об’єктів спадщини чи дарунків об’єктом оподаткування буде оціночна вартість таких об’єктів спадщини чи дарунків, яка визначено відповідно до закону (п.174.8 ст. 174 Податкового кодексу України). Згідно з п. 1 розділу ІІ «Прикінцеві положення» вищевказаного Закону він застосовується до доходів, отриманих починаючи з 1 січня 2017 року платником податків у вигляді спадщини чи дарунка. Автори зазначеного вище Закону вказали в пояснювальній записці до його проекту, що однією з цілей затвердження змін в оподаткуванні є вирішення проблеми з оцінкою нерухомості, що розташована в сільській місцевості. Оскільки при оформленні спадщини в сільській місцевості сплата податку за отримання майна у спадщину та плата за проведення оцінки майна перевищувала реальну вартість такого майна.

       Отже, прийняття вище вказаного Закону спростило питання оподаткування та дало можливість близьким родичам отримувати нерухоме майно у спадщину чи дарунок без сплати податку.

 

 

    

 

 

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору