Відповідно до статті 1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" тимчасово окупована територія України є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.

Для цілей цього Закону тимчасово окупованою територією визачається сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, внутрішні води України цих територій (стаття 3 вказаного Закону).

Згідно зі статтею 4 вказаного Закону на тимчасово окупованій території на строк дії цього Закону поширюється особливий правовий режим перетину меж тимчасово окупованої території, вчинення правочинів, проведення виборів та референдумів, реалізації інших прав і свобод людини і громадянина.

Пунктом 12.1 статті 12 Перехідних положень Закону України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" (далі - Закон) встановлено, що початком тимчасової окупації території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя вважається дата набрання чинності Резолюцією № 68/262 Сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 27 березня 2014 року про підтримку територіальної цілісності України.

На адміністративному кордоні вільної економічної зони "Крим" запроваджується тимчасовий прикордонний контроль (підпункту 4 пункту 12.6 статті 12 Закону).

На сьогодні прикордонний контроль та пропуск громадян України під час їх в'їзду на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим та виїзду з неї відповідно до статті 7 Закону здійснюється за умови пред'явлення будь-якого документа, визначеного статтею 5 Закону України " Про громадянство України" або статтею 2 Закону України " Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України".

З метою надійного контролю за виїздом на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим громадян, яким не виповнилося шістнадцяти років, під час здійснення прикордонного контролю службовими особами Державної прикордонної служби України перевіряються документи, передбачені пунктами 4,5 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57, зокрема нотаріально посвідчені згоди (заяви) одного або обох батьків (усиновлювачів).

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору