Законом України «Про виконавче провадження» передбачено обов’язкове авансування стягувачем витрат виконавчого провадження (авансовий внесок) та додаткове авансування.

Обов’язок стягувача сплатити авансовий внесок при пред’явленні виконавчого документа до примусового виконання визначено частиною другою статті 26 Закону України «Про виконавче провадження», відповідно до якої, розмір авансового внеску, який підлягає сплаті становить 2 відсотків суми, що підлягає стягненню, але не більше 10 мінімальних розмірів заробітної плати, а за рішенням немайнового характеру та рішень про забезпечення позову - у розмірі одного мінімального розміру заробітної плати з боржника - фізичної особи та в розмірі двох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - юридичної особи.

При цьому зазначеною частиною статті 26 Закону визначено випадки коли стягував звільняється від сплати авансового внеску.

З огляду на категорії виконавчих документів, які можуть виконуватись приватним виконавцем, від сплати авансового внеску звільняються стягувачі за рішеннями про:

стягнення заробітної плати;

відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також смертю фізичної особи;

стягнення аліментів;

відшкодування майнової та/або моральної шкоди, завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

 

Додаткове авансування стягувачем витрат виконавчого провадження може бути обов’язковим та необов’язковим.

Так, відповідно до частини першої статті 43 Закону України «Про виконавче провадження» стягувач зобов’язаний додатково авансувати витрати виконавчого провадження на залучення до проведення виконавчих дій суб'єктів господарювання на платній основі, виготовлення технічної документації на майно, здійснення витрат на валютообмінні фінансові операції та інших витрат, пов'язаних із перерахуванням коштів, у разі якщо такі витрати перевищують суму сплаченого авансового внеску.

У разі перебування виконавчого провадження на виконанні у приватного виконавця авансування стягувачем зазначених витрат виконавчого провадження є обов'язковим лише на вимогу приватного виконавця.

 

Додаткове авансування витрат виконавчого провадження, яке не носить обов’язкового характеру передбачено частиною восьмою статті 31 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів». Таке авансування здійснюється на підставі угоди, укладеної між приватним виконавцем та стягувачем.

Авансові внески стягувачів використовуються виконавцем для здійснення витрат виконавчого провадження/

Відповідно до пункту 3 розділу VI Інструкції з організації примусового виконання рішень, у разі передачі виконавчого документа іншому приватному виконавцю або до органу державної виконавчої служби, а також у разі передачі виконавчого провадження відповідно у зв’язку з  зупиненням або припиненням діяльності приватного виконавця, невикористаний авансовий внесок стягувача перераховується на відповідний рахунок приватного виконавця або органу державної виконавчої служби, якому передається виконавчий документ або виконавче провадження, не пізніше наступного робочого дня з дня винесення виконавцем постанови про передачу виконавчого документа (виконавчого провадження).

У разі закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа невикористаний авансовий внесок повертається стягувачу не пізніше трьох робочих днів з дня винесення відповідної постанови.

Якщо стягнуті з боржника витрати виконавчого провадження були здійснені за рахунок авансового внеску стягувача, ці кошти перераховуються стягувачу як повернення авансового внеску.

Про використання авансового внеску виконавець готує звіт, в якому наводить перелік витрат виконавчого провадження, які було здійснено за рахунок авансового внеску, із зазначенням сум коштів, які було сплачено на фінансування кожної з витрат. Звіт про використання авансового внеску підписується виконавцем та залишається в матеріалах виконавчого провадження.

При поверненні виконавчого документа з підстав, передбачених частиною першою статті 37 Закону, звіт про використання авансового внеску надається стягувачу на його письмову вимогу.

 

 

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору