13 грудня 2015 року набрали чинності закони щодо децентралізації повноважень у сфері державної реєстрації, які забезпечили подальшу передачу функцій з реєстрації бізнесу та нерухомості від Міністерства юстиції України та його територіальних органів до місцевих органів влади, нотаріусів та акредитованих суб’єктів.

З кінця 2015 року реєстраційні функції у сфері нерухомості та бізнесу почали надавати нотаріуси. З 01 січня 2016 року почалась передача функцій органів юстиції у зазначених вище сферах на місця та з травня 2016 року відповідні повноваження повністю на себе перебрали місцеві органи влади, акредитовані суб’єкти та нотаріуси.

Якщо раніше проведення державної реєстрації з напрямку нерухомості та бізнесу здійснювало 21 районне, міське, міськрайонне управління юстиції Миколаївської області, то станом на 01.11.2016 на території Миколаївської області державну реєстрацію з напряму нерухомості та бізнесу проводять:

- 20 районних державних адміністрацій;

- 5 виконавчих органів міських рад міст обласного значення;

- 2 акредитованих суб’єкта державної реєстрації (КП «ММБТІ», УДППЗ «Укрпошта»);

7 міських, сільських, селищних рад (крім міст обласного значення).

Замість 2000 державних реєстраторів в Україні з’явилося 10000 незалежних від Міністерства юстиції України реєстраторів.

За таких умов громадяни отримують широкий вибір для звернення до того суб’єкта, який краще може надати відповідну послугу, що сприяє розвитку конкуренції у сфері державної реєстрації та є передумовою для надання якісних демонополізованих адміністративних послуг. Таким чином, за рік дії реформ спостерігається покращення рівня надання адміністративних послуг

Завдяки цій реформі також вдалося подолати корупційну складову процесу, адже коли є конкуренція і декілька суб’єктів на ринку, які виконують повноваження з державної реєстрації бізнесу та нерухомості, тоді не має місця корупції (хабарництва), адже громадянин володіє правом вільного вибору суб’єкта державної реєстрації у межах області та може звернутись за послугою до будь-якого іншого суб’єкта.

Міністерством юстиції України було запроваджено роботу системи надання електронних он-лайн сервісів та протягом 2015-2016 років здійснено ряд новацій, які забезпечили відкритість та доступність даних фізичним та юридичним особам. Таким чином користувачі можуть отримати ряд адміністративних послуг через мережу Інтернет не виходячи з дому чи з офісу.

Кабінет електронних сервісів міститься на офіційній сторінці Міністерства юстиції України та до нього можна перейти за посиланням https://kap.minjust.gov.ua/. Кабінетом електронних сервісів вже скористалися понад мільйон разів, що в свою чергу свідчить про його належне функціонування, доступність та популяризацію серед населення.

 

Реформування системи надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації бізнесу та нерухомості було спрямоване на забезпечення відкритості та прозорості, ефективності та доступності для громадян, що на сьогоднішній день успішно реалізовано.

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору