Он-лайн сервіси Міністерства юстиції України у сфері державної реєстрації актів цивільного стану громадян

 

З метою реалізації прав громадян, для забезпечення зручності та економії часу Міністерством юстиції України запроваджено ряд новацій у сфері державної реєстрації актів цивільного стану . Передусім це онлайн сервіси для користувачів відповідних адміністративних послуг.

Яка мета даних сервісів ?

В першу чергу вони створені для зручності громадян, по-друге, це уникнення черг у відділах державної реєстрації актів цивільного стану. І враховуючи ці обставини Міністерством юстиції України запроваджений пілотний проект (електронний сервіс) «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».
Даний пілотний проект працює у всіх обласних центрах України.
З липня 2015 року громадяни мають можливість подати заяви щодо проведення державної реєстрації актів цивільного стану як у звичайному паперовому форматі, так і через мережу Інтернет, не виходячи із дому, до відділів державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області ,в тому числі і до Миколаївського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області.

Яким чином можна подати заяву через мережу Інтернет ?

Для цього необхідно зайти на сайт Міністерства юстиції України, натиснути банер «Електронні сервіси онлайн», обрати вкладку «Кабінет електронних сервісів» та зайти на веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».
Спочатку потрібно пройти первинну реєстрацію. Відтак на електронну адресу користувача веб-порталу надійде пароль для входу в особистий кабінет. Тепер можна подавати відповідну заяву. Просто і доступно.


Зареєструвавшись на веб-порталі, Користувач може:

• - подати заяви на державну реєстрацію шлюбу, про видачу витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, заяву матері та батька дитини про визнання батьківства, про внесення відомостей про батька за вказівкою заявника, про визнання батьківства після народження, спільну заяву чоловіка та дружини (колишнього подружжя) про невизнання чоловіка (колишнього чоловіка) батьком дитини, заяву про державну реєстрацію народження дитини, яка досягла одного року і більше, про реєстрацію народження з пропуском строку, про визнання батьківства до народження дитини, спільна заява попереднього чоловіка матері дитини та чоловіка у повторному шлюбі про визнання батьківства, спільну заяву попереднього чоловіка матері дитини та чоловіка у повторному шлюбі про визнання батьківства, заяви: про зміну імені, про зміну прізвища малолітньої дитини, про зміну прізвища дружини або чоловіка відповідно до статті 53 Сімейного кодексу України, про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, про розірвання шлюбу відповідно до статті 107 Сімейного кодексу України, про державну реєстрацію розірвання шлюбу на підставі рішення суду;

• - подати заяви про повторну видачу свідоцтв: про шлюб, про зміну імені, про смерть, про народження, про розірвання шлюбу; заяви про внесення змін, доповнень до актового запису, про анулювання актового запису цивільного стану, про поновлення актового запису цивільного стану.

• - здійснити попередній запис на відвідування відділу ДРАЦС із зазначенням зручних дати і часу.

• - отримати консультації працівників відділу ДРАЦС щодо надісланих через Веб-портал заяв або звернень.

• - відслідковувати стан заяв або звернення в Особистому кабінеті.

Що обов' язково необхідно пам'ятати ,коли заява була подана в ойлайн режимі .

У разі направлення заяви або звернення щодо державної реєстрації шлюбу, заявнику необхідно не пізніше трьох робочих днів після отримання повідомлення про результати її/його розгляду звернутись особисто до відділу ДРАЦС для підписання заяви, сформованої на підставі звернення, у разі коли у вас відсутній електронний цифровий підпис.

При цьому наголошуємо, що подання до відділів ДРАЦС звернень щодо заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет не звільняє від необхідності особистого звернення заявника до відділу та подання ним документів, передбачених законодавством.

З моменту запровадження електронного сервісу у Миколаївському міському відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області 191 особа скористалися даною послугою, 94 із яких подали заяву на державну реєстрацію шлюбу.

Таким чином, користування онлайн-сервісами Мін'юсту значно заощадить ваш час і забезпечить зручність отримання відповідної послуги.

Також в місті Миколаєві та Миколаївській області вже успішно діють раніш запроваджені онлайн-сервіси.
А саме, відділи державної реєстрації актів цивільного стану ведуть запис громадян на прийом в режимі онлайн. Можливість такого запису зробить відділи більш доступними та комфортними. Нововедення дозволяє кожному обрати саме той час прийому, який йому буде зручно, але разом із тим відділи продовжують вести і традиційний прийом громадян.
Також, молодята можуть скористатися новою послугою призначенння часу державної реєстрації шлюбу. Для цього необхідно зайти на офіційний сайт Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області та у лівій стороні знайти необхідний сервіс і скористатися ним.
З грудня 2015 року запроваджений ще один пілотний проект Міністерства юстиції України у сфері державної реєстрації актів цивільного стану громадян - це вручення Свідоцтв про народження безпосередньо в пологовому будинку. До речі, хочеться зауважити ,що даний пілотний проект нашим громадянам дуже подобається. І саме з цього часу Миколаївським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області вручено 1485 Свідоцтв про народження в міському пологовому будинку № 1.
Насамкінець хочеться повідомити ще про один цікавий пілотний проект Міністерства юстиції України - це «Шлюб за добу».
«Шлюб за добу» - послуга від Мін'юсту, що дає можливість зареєструвати шлюб швидко і зручно, без попередньої реєстрації і відвідувань відділів державної реєстрації актів цивільного стану.
На сьогодні даний пілотний проект працює в 20 містах України .
Яка мета пілотного проекту Міністерства юстиції України «Шлюб за добу» ?

Спершу даний проект Міністерства юстиції України , який дає змогу одружитися протягом одного дня, розробляли для переселенців, людей, які мешкають на окупованих територіях, а також для військових Збройних Сил України - учасників антитерористичної операції .
Але враховуючи вимоги сьогодення ,пріоритети Міністерства юстиції та його керівника Павла Петренка ,вирішили розширити дію проекту. І сьогодні цією послугою Міністерства юстиції може скористатися кожен українець. Взагалі,цей проект - маленький вклад для того, щоб українці безперешкодно могли створити сім'ю, щоб вони жили в мирі, народжували дітей і робили нашу країну сильнішою.

Чи існують якісь переваги реєстрації шлюбу за прискореною процедурою ?

Звичайно ,є переваги .
По-перше, реєстрація шлюбу проходить в час та у місці, обраному нареченими.
По-друге,відсутність необхідності звернення до відділів державної реєстрації актів цивільного стану .
По-третє, відсутня необхідність чекати цілий місяць.

Як проходить процедура реєстрації шлюбу за добу ?

Для того, щоб скористатися сервісом з реєстрації шлюбу у скорочені строки, нареченим необхідно зробити кілька простих кроків:
- Звернутись до організатора державної реєстрації шлюбу, відомості про якого розміщені територіальним органом юстиції на офіційному сайті ;
- Обрати дату та час для проведення державної реєстрації шлюбу;
- Укласти цивільно-правовий договір про надання послуги;
- Завітати на власне весілля.
З 14 лютого 2017 року Миколаївський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області є учасником пілотного проекту «Шлюб за добу » . Даною послугою вже скористалося 8 молодих пар .
Окрім вищезгаданих сервісів, Міністерство юстиції запровадило ще один проект - це «Онлайн будинок юстиції» . Віднині послугами з повторного отримання документів у сфері реєстрації актів цивільного стану, а також реєстрації та ліквідації фізичної особи-підприємця зможуть скористатися всі українці.

 


Начальник Миколаївського міського відділу ДРАЦС
І.Ключник

 

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору