Новели у сфері сімейного законодавства, які відбулися протягом 2016 року.

Протягом 2016 року були внесені певні зміни у сфері сімейного законодавства, розглянемо наступні зміни які заслуговують особливої уваги.
Продовжує набувати популяризації "Пілотний проект "державна реєстрація народження дитини у пологовому будинку", а також значно поширівся перелік міст в Україні, які реалізують даний проект .
Сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою - це закріплено в статті 51 Конституції України.
Щоб зробити невеликий внесок для комфорту жінок, які народжують майбутнє покоління, з метою реалізації сервісів Міністерства юстиції України, забезпечення ефективної роботи відділів державної реєстрації актів цивільного стану та створення сприятливих умов, спрямованих на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг щодо державної реєстрації народження дитини на реалізацію якого працівниками відділів державної реєстрації актів цивільного стану здійснюється прийом необхідних документів та видача свідоцтв про народження дитини безпосередньо у закладах охорони здоров'я, де приймалися пологи.
У місті Миколаєві цей проект стартував у грудні 2015 року до реалізації якого спочатку було залучено Миколаївській міський відділ, Інгульський та Заводський відділи державної реєстрації актів цивільного стану міста Миколаєва, а відповідно до Наказу Міністерства юстиції України № 519/5 від 23.02.2016 року в даному проекті приймають участь всі відділи державної реєстрації актів цивільного стану у Миколаївській області на території яких є пологові будинки.
Завдяки цьому проекту батьки дитини мають можливість отримувати свідоцтва про її народження безпосередньо в пологому будинку без переміщення до органів державної реєстрації актів цивільного стану, а також дозволяє батькам без зайвого клопоту та втрати дорогоцінного часу отримувати перший офіційний документ немовляти.
Суттєві зміни були внесені до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» у зв'язку з прийняттям Закону України » Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України» від 14 липня 2016 року № 1474-VIII.
Ці зміни стосувалися оформлення документів про реєстрацію шлюбу та про реєстрацію розірвання шлюбу.
Таким чином з 1 жовтня 2016 року під час реєстрації шлюбу свідоцтва про шлюб видаються і чоловікові, і дружині, а не одне на двох, як це було раніше. Окрім цього у паспортах подружжя не робитися відмітка із вказівкою прізвища, імені, по-батькові та року народження дружини чи чоловіка.
Також не проставляється штамп про розірвання шлюбу із зазначенням прізвища, імені, по-батькові та року народження особи із якою розірвано шлюб, як у випадку розірвання шлюбу відповідно до рішення суду, так і у випадку розірвання шлюбу в органах державної реєстрації актів цивільного стану.
Для забезпечення реалізації гарантованого державною права на шлюб, зокрема для учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 502-р запроваджено реалізація пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу у скорочені строки за обраним заявниками місцем.
Восени 2016 року Головним територіальним управлінням юстиції у Миколаївській області була зайнята позиція щодо доцільності запровадження даного пілотного проекту «Шлюб за добу» в місті Миколаєві.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1068-р „Про внеснння змін до пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р. № 502" розширено перелік міст, де запроваджено пілотний проект щодо державної реєстрації шлюбу, міста Вінниця, Дніпро, Луцьк, Миколаїв, Кам'янець-Подільськ, Рівне, Житомир та Харков включено до даного Переліку.
Даний пілотний проект розпочав свою роботу у місті Миколаєві з 13 січня 2017 року, в якому приймають участь Миколаївський міський та Заводський районний у місті Миколаєві відділи ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області.
Наведений пілотний проект передбачає можливість проведення державної реєстрації шлюбу у місці та у строк, визначений заявниками, у тому числі в день подання відповідної заяви.
Механізм надання даної послуги доволі простий, чоловік та жінка, за умови досягнення шлюбного віку або отримання в судовому порядку прав на шлюб, звертаються до організатора державної реєстрації шлюбу (незалежно від місця проживання та громадянства), обирають місце та час реєстрації, узгоджують з організатором всі процедурні питання. Після цього між організатором і заявниками укладається договір у письмовій формі, подається заявка на проведення державної реєстрації шлюбу, сплачується державне мито та платні послуги.
Подана заявка невідкладно передається до відділу ДРАЦС.
Працівник відділу ДРАЦС перевіряє документи, складає та надає на підписання нареченим заяву про державну реєстрацію шлюбу, після чого забезпечує проведення державної реєстрації шлюбу, в тому числі урочистої церемонії весілля у місці та в певний час, що були обрані нареченими. На підтвердження проведеної державної реєстрації видаються свідоцтва про шлюб. Відомості про реєстрацію шлюбу вносяться до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у встановленому законодавством порядку.


Вітовський районний відділ державної
реєстрації актів цивільного стану
Головного територіального управління
юстиції у Миколаївській області

 

 

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору