Послуги, що надаються органами державної реєстрації актів цивільного стану, роз'яснює відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби ЄЛАНЕЦЬКОГО районного управління юстиції у Миколаївській області

Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01.07.2010 №2398 та Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України 18.10.2000 №25, з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті проводиться державна реєстрація актів цивільного стану. Про факт державної реєстрації акту цивільного стану органами державної реєстрації актів цивільного стану видається відповідне свідоцтво.
Відповідно до Закону України "Про адміністративні послуги" №5203 від 06.09.2012 органами органами державної реєстрації актів цивільного стану надаються адміністративні послуги. Перелік платних адміністративних послуг затверджено Постановою Кабанету Міністрів України від 25.05.2014 №639 "Про затвердження переліків платних адміністративних послуг, які надаються Міністерством юстиції, Державною реєстраційною службою та структурними підрозділами територіальних органів Міністерства юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Державної реєстраційної служби", плата за які встановлена Декретом Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 "Про державне мито": адміністративна послуга щодо видачі свідоцтва про шлюб - 0,85 грн.; щодо видачі свідоцтва про розірвання шлюбу за взаємною згодою подружжя, яке не має дітей - 8,50 грн., а також з особами, визнаними в установленому порядку безвісно відсутніми або недієздатними - 0,51грн; щодо видачі свідоцтва про реєстрацію зміни прізвища, імені та по по батькові (крім зміни у разі реєстрації шлюбу) - 5,10 грн. (при повторній зміні - 51грн.); щодо повторної видачі свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану - 0,51грн.; щодо видачі свідоцтва у зв'язку із зміною, доповненням, виправленням і поновленням актових записів цивільного стану - 0,34 грн. Адміністративні послуги щодо видачі свідоцтва про народження та щодо видачі свідоцтва про смерть є безоплатними.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2007 № 1064 «Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян» та Інструкції з ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженої наказом Міністерства юстиції України №1269/5 від 24.07.2008 відділами державної реєстрації актів цивільного стану на підставі письмової заяви фізичної особи видаються витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян. До заяви додається документ про внесення плати за видачу витягу з Реєстру, яка становить 73 гривні. На безоплатне отримання витягу з Реєстру мають право особи, що звернулися за видачею витягу про те, що реєстрація народження проведена відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України; особи, що звернулися за видачею витягу для отримання допомоги у зв'язку з народженням дитини, а також для отримання допомоги на поховання; особи, що проживають за кордоном, стосовно яких державна реєстрація актів цивільного стану проведена відповідними органами державної реєстрації актів цивільного стану України, при надісланні їм витягу до компетентних органів іноземних держав для подальшого вручення.
Статтею 20 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» визначено можливість надання відділами державної реєстрації актів цивільного стану платних послуг, перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 №1168. Порядок надання цих послуг затверджено наказом Міністерства юстиції України від 27.12.2010р. № 3335/5. Платні послуги не пов'язані з виконанням основних завдань, покладених Законом на відділи державної реєстрації актів цивільного стану, надання їх спрямовано на покращення обслуговування громадян та сприяє належній реалізації їх інтересів. Наприклад, такими послугами є складання заяв на прохання фізичних осіб, організація та проведення індивідуальних обрядів державної реєстрації шлюбу та народження. Оплата за всі види послуг та отримання витягів у відділах ДРАЦС здійснюється шляхом попередньої оплати через відділення банку.

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору