З 2016 в Україні отримати свідоцтво про народження можна в пологовому будинку! роз'яснює Центральний відділ державної реєстрації актів цивільного Миколаївського міського управління юстиції у Миколаївській області

Правова допомога вагітним і мамам
З 2016 в Україні отримати свідоцтво про народження можна в пологовому будинку! З початку 2016 року молоді тата й мами в Україні отримали унікальну можливість зареєструвати новонародженого прямо в пологовому будинку. Давайте оцінимо це нововведення з точки зору зручності, а також докладніше розберемося в тому, як це зробити.

Що змінилося? Якщо раніше дана процедура була в компетенції найближчого відділу ДРАЦС, то тепер все набагато простіше - це можна зробити в тому пологовому будинку, де з'явився малюк на світ. При цьому, компетенція пологових будинків не розширилася, просто в їх приміщенні відтепер розташовується представник / співробітник відділу ДРАЦС, який зможе внести відомості про дитину до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
Тобто, як займалися раніше відділи ДРАЦС державною реєстрацією народження, так і продовжують цим займатися сьогодні. Просто в пологових будинках обласних центрів тепер розміщуються співробітники відділів ДРАЦС, що дозволяє набагато швидше і без клопоту отримати свідоцтво про народження. У майбутньому, якщо проект заслужить авторитет серед населення, планується його реалізація повсюдно, тобто у всіх пологових будинках України.
І ще, що важливо! Поки таке нововведення є експериментальним, а тому батьки можуть вибирати, де отримувати свідоцтво: в органі ДРАЦС і або в пологовому будинку (але поки що не в кожному!).
Нові терміни отримання. Свідоцтво отримують в пологовому будинку в день виписки (не раніше і не пізніше). Обернути час назад, тобто отримати тут документ після виписки ніяк не вийде. Якщо цю можливість не використовуєте вчасно - вирушайте до відділу ДРАЦС.
Зараз всі подумають (особливо молоді батьки, яким вперше належить зіткнутися з цим), що краще вибрати нову процедуру. Але хочемо нагадати, що виписка зазвичай здійснюється на третій день після пологів, якщо вони пройшли без ускладнень. Дуже часто в перші два дні життя малюка батьки ще сумніваються у виборі імені, тому спеціально для тих, хто ще не визначився, є альтернатива, якою також не варто нехтувати.
Що необхідно для отримання свідоцтва в пологовому будинку? Щоб отримати його за новою процедурою, підготуйте наступне:
1) обопільне заява батьків або одного з них;
2) паспорти батьків;
3) медичне свідоцтво про народження.
Хто отримує свідоцтво про народження дитини? Свідоцтво про народження дитини отримують його батьки. Вручають їм документ під час урочистої виписки з пологового будинку.
Чи можна отримати свідоцтво про народження без батька? Отримати свідоцтво про народження в пологовому будинку, як і в звичайному випадку, можна без батька. Тому, як ми бачимо, ніяких перешкод для отримання документа про народження в будь-якої інстанції навіть за відсутності батька не виникне.
Чи дає свідоцтво про народження прописку? Наявність графи «місце народження» дозволяє тільки вказати населений пункт, але не конкретну адресу. "Прописка" вказується вже в паспорті, який видається в Україні в 16 років. Але прописати дитину можна і раніше. Відомості про його реєстрацію на конкретній житлової площі будуть міститися в будинковій книзі.
Куди йти, якщо свідоцтво втрачено? Традиційно ми слідуємо простому до неможливості правилу: де документи видавали в перший раз, там їх можуть видати і повторно. Воно спрацьовує майже завжди, крім даного випадку. Якщо так сталося, що свідоцтво втрачено, то навіть, якщо його видали в пологовому будинку, за відновленням слід відправлятися до відділу ДРАЦС.
Зручно чи ні? Переваги такого нововведення:
1) оперативність;
2) відсутність необхідності стояти в чергах;
3) комфортність (новоспечені мама і тато можуть не відлучатися від немовляти для вирішення "паперових" питань).
Мінус можна знайти всього лише все в тій же оперативності. Деякі батьки не хочуть поспішати і бажають використовувати законний час на роздум при виборі імені для дитини - 30 днів з народження. Але такі пари можуть скористатися поки ще існуючої альтернативою і зареєструвати дитину в органі ДРАЦС. Таким чином цей єдиний мінус нівелюється.

 

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору