«Новий сервіс – реєстрація народження дитини в пологовому будинку», роз’яснює Братський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції  

у Миколаївській області

 

Перший документ дитини - це свідоцтво про її народження. Багато хто, очікуючи появу малюка на світ, готуються до цієї події, скуповуючи все потрібне і непотрібне в дитячих магазинах. Але ось лише деякі замислюються над тим, як оформити його перші документи і куди за цим слід звертатися. А все ж це важливо - дізнатися всі нюанси, що стосуються реєстрації новонародженого заздалегідь, щоб потім у метушні вже після його народження нічого не пропустити і зібрати всі документи.
Починаючи з 2016 року батьки можуть отримати свідоцтво про народження дитини в пологовому будинку!
Стаття 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» говорить про те, що реєстрацію необхідно проводити за місцем прописки батьків (або одного з батьків) або ж за місцем народження дитини в місцевих органах ДРАЦСу. Частина 3 статті 13 роз'яснює, що новонародженого потрібно зареєструвати протягом місяця з моменту народження. Тобто, якщо ваш малюк народився, наприклад, 3 березня, то його потрібно зареєструвати до 3 квітня включно. Щоб даний імператив виповнився батьками, український законодавець навіть ввів адміністративну відповідальність за його порушення. Згідно зі статтею 212¹ Кодексу України про адмiнicтративнi правопорушення передбачена відповідальність для таких недбайливих батьків: штраф від 17 до 51 грн.
В результаті державної реєстрації народження дитини в компетентних органах заявник отримує свідоцтво про народження, яке до 16-річного віку буде засвідчувати особу дитини.
Якщо раніше дана процедура була в компетенції найближчого ДРАЦС, то тепер все набагато простіше - це можна зробити в тому пологовому будинку, де з'явився малюк на світ. При цьому, компетенція пологових будинків не розширилася, просто в їх приміщенні відтепер розташовується представник / співробітник ДРАЦСу , який зможе внести відомості про дитину до реєстру.
Тобто, як займалися раніше ДРАЦСи подібного роду справами, так і продовжують цим займатися сьогодні. Просто в деяких пологових будинках тепер розміщуються їхні співробітники, що дозволяє набагато швидше і без клопоту отримати свідоцтво про народження. У майбутньому, якщо проект заслужить авторитет серед населення, планується його реалізація повсюдно, тобто у всіх пологових будинках України. І ще, що важливо! Поки таке нововведення є експериментальним, а тому батьки можуть вибирати, де отримувати свідоцтво: в ДРАЦСі або в пологовому будинку (але поки що не в кожному!).
Щоб отримати його за новою процедурою необхідні наступні документи:
1) спільна заява батьків або одного з них;
2) паспорти батьків;
3) медичне свідоцтво про народження.
Свідоцтво про народження дитини отримують його батьки. Вручають їм документ під час урочистої виписки з пологового будинку. Інші родичі дитини не можуть замість батьків отримати його.
Виходячи з вищевикладеного стає зрозуміло, як зареєструвати дитину в 2016 році. Залишилося визначитися - чи зручно для Вас це чи ні. Можна коротко перерахувати переваги такого нововведення:
1) оперативність;
2) відсутність необхідності стояти в чергах держінстанцій;
3) скорочення етапів бюрократичної процедури;
4) комфортність (новоспечені мама і тато можуть не відлучатися від немовляти для вирішення "паперових" питань).
Мінус можна знайти всього лише все в тій же оперативності. Деякі батьки не хочуть поспішати і бажають використовувати законний час на роздум при виборі імені для дитини - 30 днів з народження. Але такі пари можуть скористатися поки ще існуючої альтернативою і зареєструвати дитину в ДРАЦС. Таким чином цей єдиний мінус нівелюється.

Угору