Для жителів окупованих територій спрощується порядок отримання свідоцтв про народження або смерть, роз'яснює відділ державної реєстрації актів цивільного стану по Первомайському району Первомайського міськрайонного управління юстиції у Миколаївській області

Верховна Рада 4 лютого ухвалила Закон «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України» (урядовий законопроект № 3171).
ЦПК доповнено статтею 257-1, в якій визначаються особливості провадження у справах про встановлення факту народження або смерті фізичної особи на тимчасово окупованій території України. Нагадаємо, що тимчасово окуповані території визначені ВР - це АРК і окремі райони Донецької і Луганської областей.
Відповідно до прийнятого Закону, заяву про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території може бути подано батьками, родичами, їх представниками або іншими законними представниками дитини в будь-який суд за межами цієї території України незалежно від місця проживання заявника.
Також і заяву про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території може бути подано родичами померлого або їх представниками в суд за межами цієї території України.
Справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеної Верховною Радою України, розглядаються протягом 24 годин з моменту надходження відповідної заяви до суду. Прийняте судом рішення підлягає негайному виконанню.
У рішенні про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеної Верховною Радою України, зокрема, повинні бути зазначені встановлені судом дані про дату і місце народження особи, про його батьків.
Рішення можуть бути оскаржені в загальному порядку за ЦПК, оскарження рішення не зупиняє його виконання.
Копія судового рішення видається особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення, або негайно надсилається судом до органу реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження чи смерті особи.
Рішення суду у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеної Верховною Радою України, виконується негайно.
Закон вступить в силу на наступний день після його публікації.
Таким чином українська влада дотримується позиції про невизнання будь-яких документів, які видають окупаційні органи влади. У той же час, прийняті зміни забезпечать можливість для українських громадян отримати легітимні українські документи.

Начальник відділу ДРАЦС
по Первомайському району
О.В. Обертун

 

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору