Річниці весілля, подарунки, роз'яснює Веселинівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області


Рано чи пізно прийде пора знімати весільне плаття і більше ніколи не доведеться пережити всі ці непередавані емоції найважливішого для жінки весільного дня. Але не варто засмучуватися, вас і вашу другу половинку чекає ще безліч приємних моментів під час святкування річниці весілля.
Таких святкових і навіть, якщо сімейне життя склалося успішно, ювілейних дат досить багато.
Відзначати річниці весіль стали досить давно. Сучасні сімейні пари відзначають цілу низку святкових весільних дат і ювілеїв, у багатьох з яких історично склалася не одна, а дві і більше назви.
Стеців або марлеве весілля святкується, коли молодята прожили перший рік сімейного життя. Назва весілля з'явилася не випадково, з давніх часів, життя молодих в перший рік після весілля уявлялося тонким, яскравим і хитким, як і сама нетривка ситцева тканина. Гості, запрошені на свято, дарували молодій сім'ї ситцеву постільну білизну, одяг, рушники, фіранки, ситцеву тканину на пелюшки для майбутнього первістка. Під час святкування обов'язково запрошувалися батьки, свідки і кращі друзі, відкорковували пляшку шампанського, яку молоді отримали в подарунок на своє весілля, а чоловік і дружина дарували один одному ситцеві хусточки.
Паперовим або скляним весіллям називають другу річницю одруження. Традиційно, назва повна символізму, і папір, і скло досить крихкі речі, які легко можна втратити, розколоти, порвати. Зазвичай у цей день гості дарують подружжю цікаві книги або альбоми, комплект шпалер, скляний посуд, а чоловік і дружина пишуть один одному справжні листи з зізнаннями в коханні.
Шкіряне весілля - це три роки спільного життя подружжя. Така назва річниці є образною і пояснюється тим, що за період, що минув, між чоловіком і дружиною повинно встановитися настільки глибоке взаєморозуміння, щоб вони відчували один одного навіть шкірою. В цей день подружжя повинне обдаровувати одне одного шкіряними виробами: чоловік може подарувати дружині сумочку або туфлі, дружина - ремінь, черевики, туфлі. Гості також приносять подарунки зі шкіри: оригінальна картина, чемодан, прикраса, гаманець або рукавички будуть в цей день як не можна до речі.
Лляне або воскове весілля відзначають після чотирьох років сімейного життя. Льон, більш міцний матеріал, ніж ситець, згідно з повір'ями, до цього часу любов між подружжям зміцніла, а сімейні відносини стали більш міцними..
Дерев'яне весілля - п'ятирічний рубіж сімейного життя. До цього часу відносини між подружжям стали міцними, молоде сімейне дерево розвивається і міцніє. На дерев'яне весілля гості повинні дарувати подружжю дерев'яні предмети: різьблені шкатулки, прикраси, посуд, предмети інтер'єру, меблі.
Чавунним весіллям відзначається спільно прожиті подружжям шість років. Звичайно, назва вибрана не випадково: в старовину для приготування їжі в печі використовували міцні чавунні горщики, які витримували високі температури. Саме тому чавун став символом міцності сімейних відносин, адже 6 років - солідний термін. Цього дня гості дарують подружжю чавунні вироби: посуд, невеликі горщики, решітки для каміну, замки або гантелі.
Мідне весілля відзначають через 7 років після дня одруження. Назву річниці обрано не випадково: до того моменту сім'я, як і метал, вже досить міцна, але це поки не срібло чи золото, що свідчить про те, що шлях до ідеалу ще дуже довгий. Оскільки мідь символізує сімейний достаток, в річницю весілля подружжя обдаровувало один одного монетами. Гості можуть дарувати всілякі ковані мідні вироби: кухонне начиння, свічники, жінкам - біжутерію, чоловікам - ремені з мідними пряжками. Ідеальним подарунком на мідне весілля стане підкова, яка символізує достаток, благополуччя, щастя.
Сталеве весілля відзначають по закінченні одинадцяти років з дня одруження. До цього часу сім'я повинна бути настільки міцною, що її основ не можуть похитнути ніякі перипетії і негаразди, адже тепер подружжя пов'язують не тільки почуття, а й спільний дім, господарство, діти.
На одинадцяту річницю сімейного життя прийнято обдаровувати подружжя виробами із сталі: кухонним начинням, прикрасами, біжутерією, набори каструль і келихів, сковорідки і підноси, кавові і чайні сервізи.
Нікелевою називають дванадцяту річницю подружнього життя. Ювілей свідчить про те, що пройдено і пережито разом дуже багато.Вибрати подарунок на таке святкування досить просто, так як в будь-якому магазині є нікелеві предмети всілякого призначення: нікельований посуд, кільця, браслети, кулони, сережки, люстри або свічники, запальнички або портсигари.
Мереживне або конвалієве весілля, святкується після 13-ти років спільного подружнього життя. Назва ювілею є символічною і натякає на те, що сімейні відносини в цей період - дуже тонка субстанція, в чомусь схожа на мережива, і обходитися з ними потрібно дуже дбайливо. На святковий стіл прийнято покласти мереживну скатертину, а подружжя дарує один одному мереживні ажурні вироби.
Агатове весілля відзначається через 14 років шлюбного життя. Такий вибір назви символічний: в сімейних стосунках з'являються нові відтінки, а між подружжям зароджуються нові, більш глибокі почуття. Подарунком для жінки стануть сережки, кільця, намиста, чоловіка прикрасить агатова запонка або шпилька для краваток.
Кришталевий ювілей святкують через 15 років після дня одруження. Він уособлює чистоту і ясність у відносинах, свідчить про безмірне щастя двох люблячих сердець, адже справжня любов не тільки чиста як кришталь - вона така ж тендітна. Оскільки ювілей кришталевий, то і подарунки повинні бути відповідними - виготовленими з кришталю. Робиться це в знак того, щоб сімейні відносини залишалися такими ж чистими і ясними, як гірський кришталь.
16 і 17 років з дня одруження не відзначається, а ось 18-та річниця носить горду назву бірюзового весілля, і це не дарма, адже ще древні перси вважали бірюзу каменем щастя, а араби - каменем, який приносить перемогу. Чоловік і дружина дарують один одному прикраси з бірюзи або речі, інкрустовані бірюзою.
19 років з дня весілля не відзначається, і ось в свої права вступає порцелянове весілля - 20 років подружнього життя. Підібрати подарунок для фарфорового ювілею досить просто: подружжя зрадіє порцеляновій вазі, статуетці, витонченій тарілці або чашці, або ж цілому сервізу.
Через 21 рік з дня весілля, подружжя може відзначити опалове весілля, 22 роки спільного життя вінчає бронзове весілля, зібратися за сімейним столом на честь берилового весілля варто через 23 роки, а усвідомити щастя прожитих років чоловік і дружина зможуть на святкуванні 24-ї річниці, яка величаво називається атласним весіллям.
Срібне весілля святкують через двадцять п'ять років з моменту створення сім'ї. Срібло - красивий, благородний і дуже міцний метал. Двадцятип'ятирічний ювілей сімейного життя говорить про те, що любов не розбилася об підводні камені буднів, а загартувалася і знайшла шляхетні обриси. Це дозволяє кожному з подружжя у цей день з гордістю разом з обручкою, одягти срібне кільце, яке свідчить про міцність союзу.
Як правило, 25-річчя з дня весілля святкується пишно, ювілярам в цей день дарують вироби зі срібла: столові прилади, предмети інтер'єру, вази, срібні ложечки, прикраси. Хочете відійти від традицій? Подаруйте ювілярам справжню іменну срібну монету, випущену до ювілею, вони це заслужили.
І знову день за днем тече подружнє життя: робота, домашні обов'язки, діти і внуки, всім цим живуть сімейні пари. Через рік після срібного весілля чоловік і дружина можуть відсвяткувати 26 років з дня одруження, ця дата називається нефритовим весіллям.
Весіллям червоного дерева називається 27-й ювілей, а ось 28-та річниця з дня весілля не відзначається.
Через 29 років з дня весілля подружжя святкує оксамитове весілля, а попереду у них незабутній ювілей - перлове весілля, яка нагадає про те, що вже цілих 30-ть років вони прожили разом.До такого ювілею чоловікові варто подарувати своїй половинці намисто з 30 перлин, а гості можуть подарувати все, що захочуть: прикраси, начиння або дрібнички, призначені для оформлення інтер'єру.
Проживши разом 31 рік, подружжя відзначає смагляве весілля, 32 і 33 роки спільного життя не відзначається, а 34 річниця носить назву бурштинового весілля. Коралове весілля святкують через тридцять п'ять років подружнього життя. Як маленькі корали, з'єднуючись утворюють коралові рифи, так і шлюб складається з безлічі днів, які подружжя проводить разом, заповнюючи їх почуттями і утворюючи острів з ім'ям "сім'я".Подарунки на кораловий ювілей можуть бути різними: коралове намисто, червоні троянди, гарне червоне вино, головне, щоб презент був обраний з любов'ю і увагою до подружжя. 36 років з дня весілля не відзначається, через рік, в 37 років , подружжя святкує муслінове весілля.
Через 38 років після одруження чоловік і дружина відзначають ртутне весілля, вважається, що зараз, не дивлячись на вік, подружжя може щось змінити в своєму житті і не варто втрачати такий унікальний шанс, а через рік, в 39 років - святкують крепове.
Рубінове весілля - сорокаріччя сімейного життя, щоб прожити такий період в шлюбі і зберегти теплі почуття потрібно володіти численними талантами. За цінністю рубін має місце відразу після алмазів, після ювелірної обробки, камінь легко перероджується в справжню цінність.
41-43 річниці весіль не відзначається, проживши в шлюбі 44 роки, чоловік і дружина можуть відсвяткувати топазове весілля, а перейшовши 45-річний рубіж - сапфірове. Назву весілля обумовлено цінністю того часу, який подружжя прожило в мирі та злагоді, не розгубивши взаємоповаги і ніжності один до одного.
Проживши разом 46 років, подружжя святкує лавандове весілля, 47-а річниця з дня весілля називається кашеміровою, 48-а - аметистовою, а 49-а - кедровим весіллям.
Золоте весілля відзначають після 50 спільно прожитих років. В силу різних обставин, доживають до такого ювілею не всі пари і відповідно, святкують його досить рідко. Якщо подружжю вдається переступити золотий ювілей, в їх житті починається новий відлік часу.
Якщо сімейна пара досягла золотого ювілею - свято відзначають з особливим розмахом: приїжджають близькі й далекі родичі, збирається вся родина, щоб відчути свою єдність і спільність традицій. В цей день часто старі обручки замінюють новими, адже пальці, що носили ці кільця, змінилися, а золото - стерлося.
51-54 роки весілля - не відзначається, в 55 років весілля подружжя святкує смарагдове весілля, 56-59 річниці весілля не відзначаються.
Діамантове весілля відзначають через шістдесят років після укладення шлюбу. Таке тривале подружнє життя є воістину рекордним, не дарма для її позначення обраний самий красивий з існуючих в природі каменів.
Свою назву діамантове весілля отримало і з інших причин: цей дорогоцінний камінь відрізняється неперевершеною міцністю. А адже саме такими повинні були бути і почуття подружжя, які прожили разом тривалий термін, якщо їм вдалося подолати всі негаразди і позбавлення, труднощі та перешкоди, що зустрічалися на їхньому життєвому шляху.
Подарувати на такий ювілей можна все, що завгодно, так як найціннішим для подружжя буде саме свято. Вони зрадіють тому, що про них не забули, будуть щасливі, що їх люблять, ними дорожать.
61-64 весільні річниці не відзначається, але тому подружжю, яке прожило разом 65 років варто відзначити залізне весілля. По своїй міцності залізо, на півні із справжнім діамантом, і хоча воно і не є дорогоцінним металом, в житті без нього не обійтися.
66-69 років весілля не відзначаються, а ось 70-річний ювілей можна відсвяткувати, тим більше що у нього дивовижна назва - благодатне або вдячне весілля. Воістину, якщо ви прожили разом 70 років, то за це варто подякувати один одному.
71-74 річниці весілля не відзначають, привід для свята у подружжя буде через 75 років після першого весілля, вони можуть відзначити Коронне весілля. Ті, кому пощастило зустріти свято, можуть бути задоволені життям: свого часу вони зробили правильний, коронний вибір в своєму житті. Подружжя, яке прожило стільки років у шлюбі, може пишатися власною мудрістю і терпимістю один до одного, тим, що змогли подолати виникаючі на їхньому шляху перешкоди і гідно дожити до цього світлого дня.
Через 80 років з дня весілля чоловік і дружина святкують дубове весілля, проживши разом 90 років, є привід відзначити гранітне, а попереду їх чекає найголовніше - 100-річний ювілей - платинове або червоне весілля!

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору