Деякі питання шлюбу та розірвання шлюбу, роз'яснює Заводський районний у місті Миколаєві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції
у Миколаївській області


- Як проводиться розірвання шлюбу між подружжям, яке немає дітей?
Згідно зі ст. 106 Сімейного кодексу України подружжя, яке не має дітей, має право подати до державного органу реєстрації актів цивільного стану заяву про розірвання шлюбу.
Розірвання шлюбу в цьому випадку провадиться на підставі письмової заяви подружжя про розірвання шлюбу, у якій зазначається про відсутність у них спільних дітей, після спливу одного місяця від дня подання такої заяви, якщо вона не була відкликана, у присутності хоча б одного з подружжя.
Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору та припиняється у день реєстрації державним відділом реєстрації актів цивільного стану розірвання шлюбу.

- Якщо подружжя не може з'явитися в установлений день для оформлення документів?
Якщо подружжя через поважну причину не може з'явитися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для державної реєстрації розірвання шлюбу в установлений для них день, строк такої реєстрації на письмове прохання подружжя може бути перенесено на інший день.
У цих випадках строк перенесення дати державної реєстрації розірвання шлюбу не може перевищувати одного року з дня подання заяви. Якщо подружжя не з'явилося для проведення державної реєстрації розірвання шлюбу і не повідомило про причину неявки протягом трьох місяців з дня подання відповідної заяви, заява втрачає чинність.
Якщо один з подружжя через поважну причину не може з'явитись на реєстрацію розірвання шлюбу, то він може при подачі заяви або впродовж місяця письмово повідомити орган реєстрації актів цивільного стану про свою згоду розірвати шлюб за його відсутності, а також вказати місцезнаходження органу реєстрації актів цивільного стану, до якого слід надіслати свідоцтво про розірвання шлюбу після реєстрації розірвання шлюбу. У разі направлення письмової заяви підпис відсутнього з подружжя повинен бути нотаріально засвідчений.

- Чи має громадянин право зареєструвати шлюб за добу?
З метою апробації європейських стандартів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, спрямованих на створення сприятливих умов для отримання фізичними особами адміністративних послуг у зазначеній сфері, та забезпечення реалізації гарантованого державою права на шлюб, зокрема, для учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 502-р «Про запровадження реалізації пілотного проекту щодо державної реєстрації» та Наказом Міністерства юстиції України від 22.07.2016 № 2247/5 "Про реалізацію пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу" запроваджено пілотний проект щодо державної реєстрації шлюбу у скорочені строки за обраним заявниками місцем у мм. Києві, Львові, Одесі, Херсоні, Маріуполі та Сєвєродонецьку.


- Куди звернутися для подачі заяви про шлюб із засудженим?
Державна реєстрація шлюбу із засудженими, які відбувають покарання в установах виконання покарань, проводиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцезнаходженням цієї установи на загальних підставах, передбачених законодавством України.

 

- Як встановлюється ідентичність записів прізвищ, імен та інших власних назв?
У різних документах однієї особи або в документах родичів, трапляються записи прізвищ, імен та інших власних назв, які відрізняються своїм написанням. Встановлення ідентичності таких записів віднесено до компетенції Українського бюро лінгвістичних експертиз НАН України .
Надання експертних висновків щодо ідентичності записів прізвищ, імен та інших власних назв здійснюється на підставі аналізу документів (надаються в копіях), що містять ці записи.
Для отримання експертного висновку потрібно дізнатися телефоном, чи у Вашому випадку можливий позитивний результат і якою буде вартість експертного висновку (тариф залежить від ступеня складності). Інформацію про принципову можливість позитивного висновку, його вартість та термін підготовки надаються телефонами (044) 279-02-27, (044) 587-80-98, 095-852-08-08, 097-551-57-78.

 

 

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору