Деякі практичні питання діяльності ДРАЦС, роз'яснює ЄЛАНЕЦЬКИЙ районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області

До відділу ДРАЦС звернувся громадянин А., з проханням виправити помилку в свідоцтві про народження дитини, а саме виправити місце народження дитини з «місця знаходження пологового будинку» на «місце проживання батьків» де народились старші діти і проживає вся родина з покоління в покоління. Помилку пояснив тим, що народження дитини було зареєстровано в пологовому будинку, де народжувала дружина.
Громадянину А. було роз'яснено, що з метою створення сприятливих умов, спрямованих на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг щодо державної реєстрації народження дитини відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 26.08.2015 №1593 (зі змінами) працівниками відділів ДРАЦС здійснюється прийом необхідних документів та видача свідоцтв про народження дитини безпосередньо у закладах охорони здоров'я, де приймалися пологи.
Дана послуга забезпечує можливість отримання батьками дитини свідоцтва про її народження безпосередньо в пологому будинку без особистого звернення до органів державної реєстрації актів цивільного стану, але процедура отримання першого офіційного документа немовляти безпосередньо в пологовому будинку не є обов'язковою.
Відповідно до статті 13 Закону України «Про органи державної реєстрації актів цивільного стану» - державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові, а також передбачено, що державна реєстрація народження дитини проводиться не пізніше одного місяця з дня її народження. Тобто батьки мають право протягом місяця зважено обрати ім'я немовляті, визначитись з місцем народження дитини, та зареєструвати народження по місцю проживання батьків чи одного з них. В даному випадку, за письмовою заявою батьків дитини, можна зазначити і фактичне місце народження.

Якщо ж, державна реєстрація народження дитини проводиться за фактичним місцем народження, тобто в пологовому будинку, то батьки втрачають право зазначити місцем народження дитини своє місце проживання.

Зазначений порядок повинен бути роз'яснений працівниками відділу державної реєстрації актів цивільного стану матері дитини при державній реєстрації народження в пологовому будинку.

Таким чином, громадянину А. було роз'яснено, що право вибору місця народження дитини вони використали при державній реєстрації народження. Тому, це не вважається помилкою і немає юридичних підстав для її виправлення.

 

Угору