Очаківськиий міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області роз'яснює порядок державної реєстрації народження дітей відповідно до ст. 126 Сімейного кодексу України.


Народження дитини у кожній сім'ї - це завжди радісний та довгоочікуваний момент, та одразу після народження дитини виникає необхідність державної реєстрації та отримання свідоцтва про народження.
Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» у статті 13 передбачає процедуру державної реєстрації народження фізичної особи та її походження. Державна реєстрація народження проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєння їй прізвища, власного імені та по батькові.
Метою даної статті є повне та вичерпне пояснення процедури реєстрації народження дитини, батьки якої не перебувають у зареєстрованому державою шлюбі. Визначення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою, може відбуватися:
- за спільною заявою матері та батька дитини (ст. 126 СК України);
- у судовому порядку (ст. 128 СК України).
Як ми бачимо, законодавець передбачає два шляхи вирішення питання походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі:
- добровільний;
- судовий.
Детально зупинимось на порядку реєстрації народження дитини відповідно до статті 126 Сімейного кодексу України. Цей порядок реєстрації народження дитини є добровільним. Походження дитини від батька визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану. Подача такої заяви є добровільною, що свідчить про добровільність їх рішення.
При подачі такої заяви перевіряється віковий критерій батька. Що це значить? Якщо заява про визнання себе батьком дитини подана неповнолітнім, орган державної реєстрації актів цивільного стану повідомляє батьків, опікуна, піклувальника неповнолітнього про запис його батьком дитини. У разі якщо повідомити батьків, опікуна, піклувальника неповнолітнього неможливо, орган державної реєстрації актів цивільного стану повинен повідомити орган опіки та піклування про запис неповнолітнього батьком дитини.
Як правило, заява про визнання батьківства подається батьками спільно. Але законодавчо передбачено, якщо заява про визнання батьківства не може бути подана особисто, вона може бути подана через представника або надіслана поштою, за умови її нотаріального засвідчення. Повноваження представника мають бути нотаріально засвідчені.
Державна реєстрація народження дитини проводиться не пізніше одного місяця з дня її народження.
Мати та батько дитини, що визнає своє батьківство, звертаються до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем свого проживання, або за місцем проживання одного з батьків. Перед подачею документів для державної реєстрації народження батькам дитини, що не перебувають у шлюбі між собою роз'яснюється порядок та підстави скорочення місячного терміну для реєстрації шлюбу. У разі відмови батьків дитини вступати до шлюбу необхідно пред'явити паспорти громадянина України, довідку з пологового будинку та заповнюється спільна заява. В заяві вказується прізвище, власне ім'я, по батькові, що присвоюється дитині; прізвище, ім'я, по батькові матері та батька дитини, дата їх народження, паспортні данні та місце проживання, дата подачі заяви.
Державна реєстрація народження дитини проводиться в день звернення в присутності заявників. Батькам видається свідоцтво про народження дитини.


Начальник Очаківського міськрайонного відділу
державної реєстрації актів цивільного стану
Головного територіального управління юстиції
у Миколаївській області Н.С.Леонова

 

 

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору