Подача заяви про поновлення актового запису цивільного стану, роз'яснює Ленінський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Миколаївського міського управління юстиції
у Миколаївській області

До якого відділу державної реєстрації необхідно подавати заяву про поновлення втраченого актового запису?

Заява про поновлення втраченого актового запису цивільного стану за встановленою формою подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника.

До якого відділу державної реєстрації подавати заяву про поновлення втраченого актового запису громадянам України, які проживають на тимчасово окупованій території?

Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території України, подають заяву про поновлення актового запису цивільного стану до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за межами цієї території на їх вибір.

Хто має право подавати заяву про поновлення актового запису?

Поновлення актових записів цивільного стану проводиться за заявою:
• особи, щодо якої було складено актовий запис;
• одного з батьків неповнолітнього (малолітнього);
• піклувальника неповнолітнього та опікуна малолітнього;
• опікуна недієздатної особи;
• спадкоємців померлого;
• представника органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.

Чи обов'язково додавати до заяви про поновлення актового запису первинне свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану?

Поновлення втрачених актових записів про шлюб, зміну прізвища, розірвання шлюбу, смерть проводиться тільки за наявності документів, які підтверджують, що відповідний актовий запис був раніше складений в органах державної реєстрації актів цивільного стану України (свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану, його копії, засвідченої нотаріально, відмітки (штампа) про державну реєстрацію акту цивільного стану в паспорті або паспортному документі), або на підставі рішення суду.

До якого відділу подають заяви про поновлення актового запису іноземці, особи без громадянства, громадяни України, які проживають за кордоном?

За заявами іноземців, осіб без громадянства, громадян України, які проживають за кордоном, такий актовий запис цивільного стану поновлюється у відділі державної реєстрації актів цивільного стану Печерського районного управління юстиції у місті Києві.

 

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору