Пілотний проект Міністерства юстиції України по отриманню свідоцтва про народження дитини безпосередньо у пологовому будинку, роз'яснює Ленінський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Миколаївського міського управління юстиції у Миколаївській області

Ленінський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Миколаївського міського управління юстиції 4 січня 2016 року приєднався до пілотного проекту Міністерства юстиції України по отриманню свідоцтва про народження дитини безпосередньо у пологовому будинку. Кожного дня з вівторка по п'ятницю працівник відділу у визначений час здійснює прийом та видачу документів у пологовому будинку № 2, який знаходиться на території Ленінського району м.Миколаєва.

Станом на початок березня 2016 року з дня запровадження пілотного проекту працівниками Ленінського відділу державної реєстрації актів цивільного стану безпосередньо у пологовому будинку № 2 міста Миколаєва видано 53 свідоцтва про народження мамам, які народили дитину. На цей час загальна кількість породіль, які виписались із 2-го пологового будинку після народження дитини, складає близько 300 осіб. Інші батьки не скористалися можливістю отримати свідоцтво у пологовому будинку, оскільки не визначились з іменем малюка та/або не мали при собі необхідних документів. Також не всі батьки, які мають різні прізвища та/або бажають визнати батьківство, мають змогу бути присутніми при реєстрації народження у пологовому будинку одночасно.
Нижче надані відповіді на запитання, які найчастіше виникають у батьків новонароджених при реєстрації дитини.
Яким чином реалізується пілотний проект Міністерства юстиції України щодо видачі свідоцтва про народження у пологовому будинку?

Суть пілотного проекту полягає у можливості отримати свідоцтво про народження дитини ще до виписки з пологового будинку. Це є можливим завдяки роботі у пологовому будинку співробітника відділу державної реєстрації актів цивільного стану, який здійснює прийом документів та видає свідоцтва.

Які документи необхідно подавати батькам для реєстрації народження у пологовому будинку?

Перелік документів, необхідний для реєстрації народження у пологовому будинку, не відрізняється від того, що необхідний для реєстрації беспосередньо в органах ДРАЦС. Необхідно надати оригінали документів:
• медичне свідоцтво про народження, видане закладом охорони здоров'я;
• паспорта батьків;
• свідоцтво про шлюб (за наявності зареєстрованого шлюбу).

Що робити, якщо батьки не перебувають у шлюбі або мають різні прізвища?

У випадку наявності різних прізвищ у батьків, обов'язкова згода обох батьків на присвоєння прізвища дитини. Якщо дитина народилась у батьків, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі, і батько дитини бажає визнати батьківство при державній реєстрації народження, присутність обох при проведенні державної реєстрації народження дитини і подання ними спільної заяви про визнання батьківства є обов'язковими.

Чи може мати, яка не перебуває у шлюбі, зареєструвати дитину у пологовому будинку?

Якщо мати дитини не перебуває у шлюбі та немає спільної заяви батьків, реєстрація народження проводиться відповідно до ч.1 ст. 135 Сімейного кодексу України. Прізвище та громадянство батька дитини зазначається за прізвищем та громадянством матері, а власне ім'я та по батькові - за вказівкою матері у заяві про державну реєстрацію народження відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

 

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору