Спрощена процедура реєстрації народження дитини: міф чи реальність

Вручення свідоцтв про народження у пологових будинках набирає популярності.


Міністерство юстиції України продовжує реалізацію політики спрощення доступу громадян до адміністративних послуг. Згідно наказу Міністерства юстиції України від 26.08.2015 № 1593/5 «Деякі питання організації роботи відділів державної реєстрації актів цивільного стану, пов'язаною з державною реєстрацією народження дитини (зі змінами) у пологових будинках, інших медичних закладах, де приймаються пологи, впроваджено новий сервіс реєстрації народження дитини. Суть пілотного проекту полягає у можливості отримання свідоцтва про народження дитини ще до виписки з пологового будинку. Це є можливим завдяки роботі у пологовому будинку співробітника відділу державної реєстрації актів цивільного стану, який здійснює прийом документів та видає свідоцтва.
Стартував проект 15 грудня 2015 року з пологового будинку № 3 м. Миколаєва, де в цій день 11 малюків отримали свої перші документи. Потім цей пілотний проект підтримали пологові будинки №1 та № 2 м. Миколаєва. Наведений сервіс відразу набув популярності серед населення, про що свідчать наступні цифри.
Так, у грудні місяці 2015 року (на початку запровадження прийняття документів на державну реєстрацію народження у пологових будинках) було прийнято заяв та вручено 31 свідоцтво про народження, що становить 6% від загальної кількості зареєстрованих відділами державної реєстрації актів цивільного стану Миколаївського міського управління юстиції народжень, у січні - 103 документи вручено у пологових будинках, що становить 23,4 % від загальної кількості зареєстрованих народжень, у лютому - 187 документів вручено у пологових будинках, що становить 51 % від загальної кількості зареєстрованих народжень. Станом на 16 березня 2016 року у пологових будинках м.Миколаєва цією послугою скористалися вже 404 породілля.
Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 23.02.2016 № 519/5 «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 26 серпня 2015 року № 1593/5» новий сервіс запроваджено у всіх відділах державної реєстрації актів цивільного стану Миколаївської області.
16.03.2016 року відділами ДРАЦС по м. Первомайську Первомайського МРУЮ та Снігурівського РУЮ , а також 18.03.2016 року - відділами ДРАЦС по м. Вознесенську та Вознесенського району в урочистій обстановці за участю керівництва управлінь юстиції та райдержадміністрацій адміністрацій Миколаївської області проведено вручення свідоцтв про народження безпосередньо у медичних закладах (м. Первомайськ - 3 немовлят, м.Снігурівка - 2 немовлят, м. Вознесенськ - 2 немовлят).
Сьогодні, 18 березня 2016 року у пологових будинках № 1 та 3 м. Миколаєва та у пологовому відділенні Жовтневої центральної районної лікарні Миколаївської області за участю керівництва Головного територіального управління юстиції, Миколаївського міського управління юстиції, заступників начальників управлінь з питань державної реєстрації було проведено урочисті заходи стосовно вручення свідоцтв про народження дітей безпосередньо у закладах охорони здоров'я.
В урочистій обстановці за участю начальника Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Возняка Р.І., заступника начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації - начальника Управління державної реєстрації Решетілова Г.О., начальника Миколаївського міського управління юстиції Шиян Т.О., заступника начальника Миколаївського міського управління юстиції з питань державної реєстрації Уварової Ю.С., начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Донченко О.В. в пологових будинках міста Миколаєва вручено 11 свідоцтв про народження. В урочистостях взяли участь депутати Миколаївського міської ради, керівництво адміністрації Заводського району м.Миколаєва, головні лікарі та завідуючі пологовими відділеннями медичних установ.

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору