Миколаївська юстиція продовжує правову освіту населення в рамках проекту «Я маю право!». 
Маючи на меті охопити правовими знаннями якомога більшу кількість людей, спеціалісти структурних підрозділів Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області здійснюють консультації як відвідуючи різноманітні підприємства та установи, так і організовуючи інформаційні флешмоби безпосередньо на території районів. 
Серед основних тем цього тижня – захист прав дітей, зокрема в частині виплати аліментів. Нагадуємо, що Законом #ЧужихДітейНеБуває передбачено систему санкцій для боржників аз аліментів. Серед них:
- обмеження у праві виїзду за межі України, керування транспортними засобами, користування зброєю, полювання у випадку, якщо розмір заборгованості по сплаті аліментів перевищує 4 місяці (та 3 місяці для батьків важкохворої дитини)
- збільшення розміру виплати в разі тривалої несплати заборгованості: не платиш рік і більше – сума боргу автоматично зростає на 20%; 2 і більше років – додаткова сплата сягне 30%; від 3 років – сума боргу збільшиться на 50%. Ці кошти переказуватимуть одразу на рахунок дитини;
- покарання у вигляді недопущення до керівних посад на державній службі і до участі у виборах. 
- кримінальна відповідальність із позбавленням волі до 2-х років, якщо боржник з аліментів ухиляється від суспільно-корисних робіт;
- автоматичний арешт усіх коштів і майна неплатників від моменту виникнення боргу;
- обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів;
- застосування обмежень першого пакету до батьків, які не платять аліменти дітям з інвалідністю або тяжкохворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці;
- звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних «горе» батька або матері у випадку несплати ним аліментів понад 3 роки.

За більш детальною інформацією Ви можете звернутись до Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області. Адреса: м. Миколаїв, вул. 8 Березня, 107; тел./факс (0512) 47-41-28. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору