Конституцією України передбачено, що народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через присяжних. Втім, далеко не всі знають як це працює в реальності. Щоб надати повну інформацію про інститут присяжних та як вони беруть участь у здійсненні правосуддя розпочинаємо правопросвітницьку кампанію «Я маю право бути присяжним».

Тож, пункт перший – хто такі присяжні?

Присяжні – особи, які за їх згодою залучаються до вирішення певної категорії цивільних та кримінальних справ разом із суддею в суді першої інстанції.

Присяжні мають статус судді та на них поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів на час виконання ними обов’язків у суді.

Бажаєте знати більше? Слідкуйте за нашими публікаціями!

 

Довідково. Правопросвітницька кампанія реалізується Міністерством юстиції України спільно з Державною судовою адміністрацією України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine - USAID Україна) в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Я МАЮ ПРАВО.

Мета кампанії – інформування громадян України щодо передбаченої Конституцією України можливості здійснювати правосуддя через присяжних та заохочення їх до вирішення певної категорії цивільних та кримінальних справ разом із суддею першої інстанції.

Угору