Конституцією України передбачено, що народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через присяжних. Втім, далеко не всі знають як це працює в реальності. Щоб надати повну інформацію про інститут присяжних та як вони беруть участь у здійсненні правосуддя розпочинаємо правопросвітницьку кампанію «Я маю право бути присяжним».

Тож, пункт перший – хто такі присяжні?

Присяжні – особи, які за їх згодою залучаються до вирішення певної категорії цивільних та кримінальних справ разом із суддею в суді першої інстанції.

Присяжні мають статус судді та на них поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів на час виконання ними обов’язків у суді.

Бажаєте знати більше? Слідкуйте за нашими публікаціями!

 

Довідково. Правопросвітницька кампанія реалізується Міністерством юстиції України спільно з Державною судовою адміністрацією України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine - USAID Україна) в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Я МАЮ ПРАВО.

Мета кампанії – інформування громадян України щодо передбаченої Конституцією України можливості здійснювати правосуддя через присяжних та заохочення їх до вирішення певної категорії цивільних та кримінальних справ разом із суддею першої інстанції.

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору