Поки в школах країни лунають «останні дзвоники», школярі радіють прийдешнім канікулам, а їхні батьки розмірковують над літнім дозвіллям дітей Миколаївська юстиція вирішила нагадати про правила виїзду з дитиною за кордон. Зокрема розповідають в яких випадках можна обійтись без дозволу на виїзд дитини другого з батьків.

«Доволі часто трапляються випадки, коли спільне життя батьків не складається, в такому випадку діти можуть стати заручниками напружених сімейних стосунків. Втім завдяки пакету законів #ЧужихДітейНеБуває маємо можливість унеможливити факти маніпулювання та захистити права дитини на виїзд за кордон для подорожей, лікування, спортивних змагань та навчання», - відзначив начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк.

 

Якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у побаченнях і спілкуванні з дитиною. Така дитина може виїхати за кордон строком до 1 місяця.

Що потрібно зробити?

Повідомити другого з батьків про державу перебування, мету та тривалість поїздки рекомендованим листом, якщо відоме місце його проживання;

Пред’явити на кордоні копію рішення суду або органу опіки і піклування про визначення (підтвердження) місця проживання дитини.

Якщо дитині заборгували зі сплатою аліментів

Якщо заборгованість понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою - можна виїхати з дитиною за кордон на строк до 1 місяця і більше без дозволу боржника.

Що потрібно зробити?

Отримати довідку про наявність у другого з батьків заборгованості по сплаті аліментів за місцем виконання рішення про стягнення аліментів.

На кордоні пред’явити довідку про наявність у другого з батьків заборгованості:

  • понад 4 місяці або
  • понад 3 місяці + документ, що підтверджує тяжку хворобу або інвалідність дитини.

 

ВАЖЛИВО! За умисне порушення строків перебування за кордоном наступає адміністративна відповідальність – штраф від 1700 до 3400 грн та втрата права виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на рік.

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору