5 успішно завершених справ, ще 3 отримають вирішення найближчим часом. Такі результати показали перші місяці реалізації пілотного проекту "Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину" на Миколаївщині. Про це розповіли сьогодні під час засідання круглого столу, що відбувся на базі Прокуратури Миколаївської області.

За словами директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка, відновне правосуддя важливе не лише для потерпілих та правопорушників, але й для всього суспільства. «Практика відновного правосуддя, яка існує в багатьох країнах світу, дає змогу суспільству отримати людину, яка не отримала негативного досвіду за гратами та готова повернутися до нормального життя. Тож в ідеалі потрібно по максимуму долучати громади до участі в процесі медіації», - зазначив О. Бонюк.

Важливість та своєчасність запровадження проекту відновного правосуддя відзначив і перший заступник прокурора Миколаївської області Олександр Білоус: «Ми маємо констатувати, що дитяча злочинність є, і безумовно відповідальність має бути. Втім ми бачимо, що діти, які відбули покарання більше спрямовані на повторення злочинів, ніж на виправлення. За допомогою проекту в наших руках є можливість дати їм шанс уникнути цього середовища».

Як відзначила керівник проектів з питань захисту дітей Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Анна Омельчук, при розробці проекту враховувалися різні світові практики, їхні позитивні та негативні сторони. Сьогодні можна сказати, що Україні вдалося вийти на достатньо високий рівень в цьому напрямі. І це насправді велике досягнення.

Протягом засідання учасники проговорили всі етапи реалізації проекту, від перших робочих зустрічей до конкретного результату. Це дало змогу визначити ряд проблем, над якими ще варто попрацювати. Зокрема, йшлося і про необхідність та важливість роботи не тільки з самими неповнолітніми, але й з їхніми батьками та оточенням. Адже зрозуміло, що дитина може визнати провину та бути налаштованою на виправлення, але вона повертається до тієї ж середи, яка можливо і спонукала її до правопорушення.

Крім цього, йшлося й про профілактичну роботу з молоддю, адже ми всі знаємо що проблему легше попередити, ніж потім її вирішувати. «Спільними зусиллями ми маємо показати дітям як себе реалізувати не вступаючи в конфлікт із законом, замотивувати їх займатися суспільно-корисною діяльністю», - відзначив начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк.

Нагадаємо, що пілотний проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» розпочався два місяці тому на базі системи надання безоплатної правової допомоги у Донецькій, Одеській, Львівській, Луганській, Миколаївській та Харківській областях.

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору