Команда Миколаївської юстиції продовжує правову освіту населення. Під час інформаційних акцій регіоні розповідаємо як реалізувати та захистити свої права. Серед ключових тем цього тижня – додаткові стимули та гарантії для відповідальних батьків. Одна з них – це податкова знижка.

На податкову знижку мають право громадяни України, які оплачують навчання у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти за себе або члена його сім’ї 1-го ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, у тому числі усиновлені). Важливо, приватним підприємцям податкова знижка не надається.

Минулого року вступив у дію один із законів пакету #ЧужихДітейНеБуває 2, яким передбачені податкові пільги для батьків, які витрачають додаткові кошти на навчання, творчість і дозвілля своїх дітей.

Закон «Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України» суттєво розширює сферу застосування податкової знижки. Попередня редакція вказаних статей закріплювала право на податкову знижку тільки щодо витрат на середню професійну та вищу освіту. Водночас тепер можна повернути і частину витраченої суми на дошкільну, позашкільну та середню загальну освіту.

Інакше кажучи, батьки отримають можливість компенсувати частину коштів, які вони витрачають на дитячий садок, спортивну чи музичну школу, спеціалізовану школу, наприклад, з поглибленим вивченням іноземних мов тощо. Важливо, що повернути гроші можна й за додаткові заняття. Єдиний момент: приватні заклади, до яких ваша дитина ходить на гуртки, повинні мати відповідну акредитацію від Міносвіти.

Важливо! Витрати на військову кафедру та інші курси в закладах освіти, а також навчання за кордоном в розрахунок податкової знижки не включаються.

Як отримати податкову знижку?

Необхідно вернутися до ДФС за місцем реєстрації та подати наступні документи:

  • копія паспорта;
  • копія ідентифікаційного номеру;
  • копія про доходи за формою №3;
  • копія договору із закладом освіти;
  • копія квитанцій (чеків, платіжних доручень) про оплату навчання;
  • оригінали документів, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);
  • податкова декларацію про майновий стан і доходи;
  • заява, у якій зазначено реквізити рахунку для перерахування відшкодування.

Після подачі документів до ДФС кошти на рахунок платника податків мають надійти протягом 60 діб.

За більш детальною інформацією Ви можете звернутись до Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області. Адреса: м. Миколаїв, вул. 8 Березня, 107; тел./факс (0512) 47-41-28. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Угору