Враховуючи, що профілактика та протидія булінгу в школі має бути системною команда Миколаївської юстиції проводить заняття як зі школярами, так і з їхніми батьками та педагогами.

Так, спілкуючись з батьками учнів, фахівці наголошують, що саме вони можуть відіграти ключову роль в подоланні булінгу. Звісно, для цього необхідно налагодити співпрацю з класним керівником та іншими батьками, а також відстежувати стан дитини, щоб оперативно зреагувати на прояви булінгу. Окрім того, потрібно подолати стереотип, що розказати про несправедливі чи неправомірні дії – це «стукацтво». Маємо чітко розуміти, чим відрізняються повідомлення про злочин та наклеп, адже чим більше замовчувати проблему, тим більше дітей може постраждати.

Нагадаємо, що 19 січня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». Серед нововведень - адміністративні покарання за цькування, відповідальність за приховування фактів булінгу та обов’язок освітніх закладів затверджувати план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу. Зауважимо, що за цькування в школі, вчинене дітьми до 16-ти років, відповідатимуть батьки або опікуни. За приховування булінгу — адміністрація навчального закладу.

Угору