За перший квартал 2019 року державним виконавцям Миколаївщини вдалося стягнути понад 35 млн грн боргів з аліментів на користь майже 6 тисяч дітей. Про це повідомили під час прес-конференції в Головному територіальному управлінні юстиції у Миколаївській області.

Як відзначив начальник управління Роман Возняк, підтримувати такі результати дозволяють механізми впливу на безвідповідальних батьків, передбачені законом #ЧужихДітейНеБуває, що набрав чинності минулого року.

«Цікавий приклад є в Заводському відділі ДВС м. Миколаєва, буквально минулого тижня двоє миколаївців одним платежем виплатили борги дітям, сума яких склала по 95 тисяч гривень. І хочу сказати, що подібні випадки не поодинокі, доволі часто буває, що після встановлення заборони на виїзд за кордон чи на керування автівкою боржник раптово знаходить всю необхідну суму аліментів», - відзначив керівник Миколаївської юстиції.

Прозвітували й про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами. Так, за словами заступника начальника - начальника управління ДВС Григорія Довганя, протягом кварталу було стягнуто близько 5 мільйонів гривень, зокрема з таких підприємств: ДП «Миколаївський суднобудівний завод» - 1 830 469 грн та КП «Спеціалізоване комунальне підприємство «Гуртожиток» - 1 462 850 грн.

Крім цього, говорили про новації в роботі державної виконавчої служби. «Одна з них – це встановлення в територіальних відділах ДВС платіжних терміналів для оплати заборгованості чи авансового внеску банківською карткою. Тобто, при пред’явленні виконавчого документа, особі вже не потрібно шукати найближчу банківську установу для оплати авансового внеску чи сплати боргу за виконавчим документом, зараз це можливо буде здійснити у державного виконавця», - розповів Г. Довгань.

Угору