Сьогодні представники Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області та Територіального управління Державної судової адміністрації України в Миколаївській області проведено семінар-відеоконференцію з працівниками районних судів Миколаївської області. Тема - виконання судами доручень та клопотань, які надходять від іноземних держав в порядку надання міжнародно-правової допомоги, а також підготовка документів, які направляються судами області до іноземних держав.

Під час заходу розглянули питання практичного застосування  Мінської Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах, яка діє серед країн – учасниць СНД; Гаазьких Конвенцій щодо вручення за кордоном судових та позасудових документів та витребування доказів, а також Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах.

Також з представниками судової влади обговорено типові помилки та недоліки, які допускались судами при опрацюванні міжнародних доручень та клопотань, а також підготовці процесуальних документів для направлення їх до іноземних держав. Слід відзначити, що суди Миколаївської області в переважній більшості випадків належним чином оформлюють документи при наданні міжнародно-правової допомоги та дотримуються встановлених законодавством строків щодо підготовки на надсилання вказаних документів. Разом з цим, в окремих випадках допускаються помилки, що стосуються застосування встановлених міжнародними договорами мов підготовки документів,  порядку їх заповнення, а також помилки технічного характеру. Вказані недоліки усуваються судами після надання відповідних роз’яснень працівниками регіонального управління юстиції.

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору