Банальна історія, розлучившись з дружиною, чоловік забув про власну дитину, нібито розлучився і з нею також. В таких випадках нагадувати про обов’язок утримувати власних дітей та знаходити важелі впливу на забудькуватих батьків доводиться держвиконавцям.

Ось і в Миколаєві батько наче забув, що в нього є син і, не дивлячись на рішення суду, яким було призначено виплату аліментів, зовсім не брав участі в його житті. Загальна сума боргу склала 95 тисяч гривень, яку днями чоловік сплатив одним платежем. Але зробив він це лише остерігаючись кримінальної відповідальності за злісне ухилення від аліментів, про яку попередили виконавці Заводського районного у м. Миколаєві відділі ДВС.

За словами начальника Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Романа Возняка, подібні випадки, коли батьки сплачують однією платіжкою борги за не один рік, не поодинокі. «Завдяки нормам Закону #ЧужихДітейнеБуває у виконавців з’явилися механізми, які стали ніби «ліками проти забудькуватості» для горе-батьків. Для кожного боржника є свій інструмент впливу, на одного діє заборона виїзду за кордон, на іншого – право керувати авто або участь в суспільно-корисних роботах» - відзначає керівник регіональної юстиції.

Зауважимо, що стаття 164 Кримінального кодексу України передбачає покарання за ухилення від сплати аліментів на утримання дітей у вигляді громадських робіт на строк від 80 до 120 годин або арешту на строк до 3 місяців, або обмеженням волі на строк до 2 років.

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору