Захід організувала команда Миколаївської юстиції, мета – на практиці показати молоді, як реалізувати свої виборчі права, а також пояснити, що робити, якщо вони помітили порушення під час голосування.
За словами начальника Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Романа Возняка, гра «День на виборчій дільниці» – це не політизація ВУЗів, а виховання активного та дієвого громадянина. «Одним з факторів пасивності молоді на виборах є низький рівень обізнаності у виборчому праві й можливостях громадян. Сподіваюсь, що змоделювавши сьогодні ситуації основних порушень виборчих прав, вже 31 березня молоді люди зможуть в повній мірі реалізувати своє право на голос», - відзначив керівник регіональної юстиції.
Протягом гри розглядали ситуації, що фактично можуть виникнути в день голосування, зокрема в одній із запропонованих ситуацій йшлося про блогера, який у будь-який спосіб намагався поділитися зі своїми підписниками відео з кабінки для голосування. Відзначимо, що законодавство забороняє фотографування та відеофіксацію результатів волевиявлення виборців у кабіні для таємного голосування. Тож, якщо ви стали свідком таких дій – звертайся до компетентних органів. Це можуть бути - голови відповідних виборчих комісій, офіційні спостерігачі чи представники поліції.

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору