Студенти Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова взяли участь у грі «День на виборчій дільниці». На початку кожен студент отримав свою роль, хтось був членом виборчої комісії, хтось виборцем, також серед молоді обрали поліцейських, журналістів та спостерігачів. Після чого змоделювали декілька ситуацій, які можуть виникнути на виборчій дільниці в день голосування, під час яких учасники спільно з модераторами визначали, як в законний спосіб відстояти свої права.
За словами начальника управління Романа Возняка, практика показує, що далеко не всі громадяни знають як реалізувати свої виборчі права, особливо це стосується тих виборців, які голосують вперше. Крім цього, дуже важливо пояснити молоді, як діяти, коли вони виявляють порушення під час голосування. А також, які можуть бути порушення під час виборчого процесу та чому важливо на них реагувати.
Відзначимо, що порушенням є:
• видача виборчого бюлетеня для голосування особі без документа, який підтверджує громадянство України;
• демонстрація заповненого виборчого бюлетеня стороннім особам;
• винесення виборчого бюлетеня за межі виборчої дільниці;
• фото-, відеозйомки заповнених виборчих бюлетенів;
• голосування більш ніж один раз;
• отримання виборчого бюлетеня від іншої особи, крім уповноваженого члена комісії, який видає виборчий бюлетень;
• масове підвезення виборців до дільниці;
• пропозиція, обіцянка, надання виборцю коштів, іншого майна, переваг, пільг, нематеріальних активів за вчинення або не вчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією права голосу, а також прийняття такої обіцянки, пропозиції виборцем, одержання ним вигоди;
• передача виборчого бюлетеня сторонній особі;
• пошкодження виборчих скриньок.
За вчинення таких правопорушень передбачена кримінальна відповідальність у вигляді – штрафу, виправних робіт, обмеження чи позбавлення волі.
Тож, якщо ви стали свідком таких дій – звертайся до компетентних органів. Це можуть бути - голови відповідних виборчих комісій, офіційні спостерігачі чи представники поліції.

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору