Не втрачайте своє право на голос, якщо Ви не можете проголосувати на виборчій дільниці за місцем реєстрації – законом передбачена можливість проголосувати на іншій виборчій дільниці. Про це повідомляє начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк.

За його словами, опитування U-report Ukraine показало, що 47% молодих людей не знають, як проголосувати на найближчих виборах Президента України, якщо на день голосування перебуватимуть поза місцем реєстрації при тому, що 52 % молоді не проживають за місцем реєстрації. Водночас 60% внутрішньо переміщених осіб не знають, як голосувати в їхньому нинішньому місці проживання.

Тож що саме потрібно зробити для зміни місця голосування? Не пізніше, як за п’ять днів до виборів – тобто у випадку нинішніх виборів до 25 березня включно, знайти найближчий до себе Державний реєстр виборців.  Та подати до нього спеціальну заяву і документи, які засвідчують підстави зміни місця голосування. Це можуть бути:

  • довідки з навчання, місця роботи;
  • документи на право власності або оренду житла;
  • документи про робоче відрядження, путівка до санаторію, тощо.

В результаті громадянин отримує посвідчення про тимчасову зміну місця голосування, яке діє одноразово.

Важливо! Зміна місця для голосування у першому турі виборів не позбавляє необхідності повторити цю процедуру перед другим туром.

Зауважимо, що внутрішньо переміщеним особам та громадянам України, які досі проживають на окупованих територіях, але захочуть голосувати, жодних довідок про підстави для зміни місця голосування не потрібно — достатньо лише штампу в паспорті про відповідну «прописку» на цих територіях.

Нагадаємо, що перевірити себе в Реєстрі виборців можна за допомогою особистого кабінету на сайті Державного реєстру виборців, за посиланням https://drv.gov.ua.

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору