Практичні навички щодо ідентифікації та протидії булінгу в шкільному середовищі виробили учні Миколаївської ЗОШ №35 під час тренінгу, організованого командою Миколаївської юстиції.

За словами начальника Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Романа Возняка, цькування є серйозною проблемою сьогодення, тож до її вирішення потрібно підходити системно, використовуючи різні форми роботи. «Як показує практика саме інтерактивні заняття краще сприймаються підлітками та є більш дієвими, ніж звичайні лекції. Маємо надію, що вони допоможуть дітям швидше зорієнтуватися та знайти правильне рішення в конкретній ситуації», - відзначає керівник регіонального управління юстиції.

Тренінг став другим заняттям щодо теми булінгу в цьому класі. Минулого тижня з дітьми обговорювали теоретичні поняття, розповідали що таке булінг, яким він може бути та куди звертатися по допомогу. Цього разу діти вже працювали в групах та відпрацьовували здобуті знання на практиці.

Кожна група отримала одну історію з реального життя, яку зафіксували на Національній дитячій «гарячій лінії». Працюючи над завданням діти визначали чи спостерігається в ситуації цькування, якщо так, то яке саме, хто є булером та жертвою та до яких наслідків це може призвести. Після чого разом з фахівцем розробляли план дій в такій ситуації для жертви та спостерігача.

Приємно відзначити, що діти вже чітко розуміють, що булінг неможна замовчувати і розповісти про таку ситуацію це означає допомогти слабшому, а не донести на однокласника.

Угору