Виконання рішення суду дає чимало переваг, зокрема заощадження коштів. Про це повідомляє начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк.

За його словами, вчасно виконане рішення суду дозволяє особі уникнути додаткових платежів, а саме виконавчого збору. «Щодо рішень майнового характеру він складає 10% від суми, що підлягає стягненню. Тобто якщо є рішення суду про стягнення заборгованості у розмірі 10 000 грн і Ви добровільно заплатите цю суму, то Вам не треба буде платити ще й 1 000 грн виконавчого збору. Стосовно рішень немайнового характеру, то виконавчий збір складає 2 мінімальних розміри зарплати з боржника-фізособи або 4 мінімальних розміри зарплати з боржника-юрособи», - відзначив очільник регіональної юстиції.

Крім цього, у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов’язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу:

  • на боржника-фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • на посадових осіб – 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • на боржника-юридичну особу – 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.

У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.

Відзначимо, що наразі працює публічний реєстр боржників, в якому зібрано та систематизовано інформацію про осіб, які мають борги з аліментів, підприємства, які заборгували зарплату своїм співробітникам, а також боржників, які перешкоджають одному з батьків бачитися з дитиною. Знайти реєстр можна на офіційному сайті Міністерства юстиції України, або перейшовши за посиланням erb.minjust.gov.ua. Доступ до реєстру є вільним.

Угору