Головне завдання на сьогодні – розробити чіткий алгоритм дій у разі виявлення булінгу, щоб кожна дитина отримала захист та підтримку. На цьому акцентувала перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Інна Фірсова під час засідання круглого столу з представниками миколаївських шкіл, управління освіти ММР, правоохоронних органів, системи безоплатної правової допомоги структурних підрозділів облдержадміністрації.

«Зрозуміло, що впровадження нового законодавства на практиці, коли ще немає відпрацьованих механізмів і виникає дуже багато питань, справа непроста, але очікуваний результат, школи без булінгу, того вартий», - відзначила І. Фірсова.

Протягом заходу учасники проговорили проблемні питання, з якими педагоги можуть стикнутися на практиці та визначили покрокову інструкцію дій у випадках виявлення булінгу в школі. Крім цього, говорили про організацію в загальноосвітніх закладах роботи щодо запобігання та протидії домашньому насильству, адже психологи зауважують, що однією з причин формування у дитини агресивних форм поведінки є приклад родичів.

Нагадаємо, що 19 січня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». Серед нововведень - адміністративні покарання за цькування, відповідальність за приховування фактів булінгу та обов’язок освітніх закладів затверджувати план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу. Зауважимо, що за цькування в школі, вчинене дітьми до 16-ти років, відповідатимуть батьки або опікуни. За приховування булінгу — адміністрація навчального закладу.

Угору