Отримати адміністративну послугу від держави без черг можна скориставшись порталом Єдиний державний портал адміністративних послуг — http://poslugy.gov.ua або порталом Кабінет електронних сервісів - https://kap.minjust.gov.ua/services/registry.

Для реєстрації на ресурсі потрібно мати електронний підпис, який можна отримати в спеціальних акредитованих Центрах сертифікації ключів (АЦСК). Реєстр Кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг можна подивитися на сайті центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України. Також такі центри сертифікації є в деяких банках.

На порталі необхідно обрати послугу та ознайомитися з умовами її надання, а саме: які документи потрібно надати, який розмір державного мита, скільки часу це може зайняти, куди звертатися для отримання документа тощо. Отримати документ можна не лише у підрозділі профільної установи, але й у Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП), які діють при кожному органі місцевого самоврядування.

За більшість он-лайн послуг сплачується адміністративний збір. Строк надання послуг, переважно здійснюється протягом 24 годин після надходження запиту, крім вихідних та святкових днів.

На вищезазначених порталах надається доступ до державних реєстрів, наприклад:

Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, за допомогою якого можна:

  • отримати відомості про зареєстровані речові права на нерухоме майно
  • перевірити документ, виданий Державним реєстром речових прав на нерухоме майно
  • отримати інформацію про стан розгляду заяви (запиту)
  • поставити об’єкт нерухомого майна на контроль

Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, завдяки якому можна:

  • безкоштовно отримати відомості он-лайн
  • отримати електронну виписку (довідку, витяг)
  • отримати відповідь на запит

Відзначимо, що на даний час деякі послуги надаються у тестовому режимі, але переважна більшість послуг доступна громадянам в повному обсязі.

Угору