Протягом січня 2019 року державні виконавці Миколаївщини забезпечили виплату боргів з аліментів на суму близько 9,5 млн гривень на користь більш ніж 3,5 тисячі дітей. Про це повідомили під час прес-конференції в Головному територіальному управлінні юстиції у Миколаївській області.

Як відзначила перший заступник начальника управління Інна Фірсова, підтримувати такі високі результати дозволяють механізми впливу на безвідповідальних батьків, передбачені законом #ЧужихДітейНеБуває. До речі, цього тижня вже рік, як розпочав діяти зазначений закон. Ці зміни дозволили домогтися виплати боргів з аліментів, що накопичувалися не один рік. Загалом з початку дії закону держвиконавці регіону стягнули понад 126 млн грн аліментів. Результати дійсно вагомі, втім роботи залишається ще багато, цього річ маємо в пріоритетах посилити співпрацю з регіональною службою зайнятості та управлінням Держпраці у Миколаївській області.

«Наразі вже є домовленість, що держвиконавці скеровуватимуть боржників, які не мають роботи до служби зайнятості. Там їм пропонуватимуть варіанти вакансій для працевлаштування, в тому ж випадку коли знайти роботу за фахом не вдається фахівці запропонують перенавчитися за професією, що актуальна на ринку праці», - відзначила перший заступник начальника регіонального управління юстиції Інна Фірсова.

Також держвиконавці аналізуватимуть звернення від громадян та надаватимуть органам Держпраці дані про працівників, які оформлені неофіційно і таким чином ухиляються як від виплати аліментів, так і від сплати податків. В свою чергу інспектори праці здійснюватимуть інспекційні відвідування для встановлення відповідності такої інформації.

Крім цього, говорили про здобутки органів ДВС регіону в напрямі стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами. Так, протягом січня було стягнуто понад 2 мільйони гривень.

Відзначимо, що станом на 1 лютого найбільшу заборгованість по заробітній платі мають ДП «Миколаївський суднобудівний завод» та ДП «Український радіотехнічний інститут», які завинили працівникам 24,4 млн грн і 2,3 млн грн відповідно.

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору