Як діятиме законодавство щодо протидії булінгу на практиці, проблемні питання та шляхи їх вирішення – ці та інші теми обговорили сьогодні під час засідання круглого столу ініційованого Миколаївською юстицією. Серед учасників – представники управління освіти Миколаївської міської ради, управління патрульної поліції, відділу ювенальної превенції, департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА, сімейна радниця та заступники директорів з виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів.

За словами першого заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Інни Фірсової, потрібно уходити від політики замовчування, адже таким чином проблема лише ускладнюється і може призвести до непоправних наслідків.

«Звісно, механізм роботи ще буде відпрацьовуватися, втім вже зараз ми маємо віднайти алгоритм спільних дій та побудувати роботу таким чином, щоб всі постраждалі знайшли захист, а винні були покарані», - відзначила І. Фірсова.

Багато питань серед педагогів було до визначення поняття булінгу, тобто при яких умовах можна з впевненістю говорити, що це саме булінг, а не просто конфлікт. Зауважимо, що головною відмінністю є системність, інакше кажучи, якщо дитина один раз обізвала іншого і більше такого не повторювалась, то говорити, що вона булер не можна.

Серед іншого, йшлося і про запобігання домашньому насильству, адже одним з факторів, що може слугувати формуванню агресивної поведінки у дітей є переймання такого досвіду із сімейних стосунків. Фактично це замкнене коло – діти в сім’ї бачать насильство і в майбутньому вже самі стають агресорами.

В процесі дискусії учасники дійшли до висновку, що до проблеми булінгу необхідно підходити комплексно, долучаючи до її вирішення і батьків, і освітян, і правоохоронців.

 

Відзначимо, що цей захід став першим з поміж запланованих. Сьогодні учасниками стали представники освітніх закладів Центрального району м. Миколаєва, найближчим часом подібні зустрічі відбудуться з освітянами інших районів міста.

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору