Згідно з законодавством, майно, яке було стягнуто на користь держави і не було реалізоване на торгах, може бути передано на благодійні цілі. Про це повідомляють в Головному територіальному управлінні юстиції у Миколаївській області.

Як відзначає начальник управління Роман Возняк, це може бути будь-яке майно - від канцтоварів до автомобілів. «Перелік майна, яке пропонується на безоплатну передачу, можна побачити на сайті держпідприємства «СЕТАМ» в розділі «Безоплатна передача» (https://setam.net.ua/freetransfers). Там же міститься інформація про строки, перелік та порядок подання документів для охочих отримати майно безкоштовно», - відзначив очільник Миколаївської юстиції.

Зауважимо. що отримати майно можуть державні органи, соціальні установи, військові формування, дитячі будинки, у тому числі дитячі будинки сімейного типу та заклади пенітенціарної системи. Для отримання майна уповноважені особи підприємства, установи, організації подають заявку протягом 30 днів з моменту публікації оголошення. У заявці необхідно якнайкраще обґрунтувати свою потребу на отримання такої допомоги. Рішення про передачу приймає комісія, до якої входить представник від державної виконавчої служби, податкової служби, митниці та органи місцевого самоврядування.

Ще одним позитивним фактом є те, що для отримання такого майна немає потреби сплачувати податки. Водночас зазначимо, що існує і захист від недобросовісних отримувачів безоплатного майна – вони не зможуть його продати та покласти гроші в кишеню. Якщо організація отримала у безоплатне користування автомобіль, то вона не зможе його продати, якщо він став їй не потрібен. В такому випадку доведеться сплатити всі здійснені нарахування на користь держави, які були здійснені митницею при конфіскації авто.

Нагадаємо, що наприкінці грудня Миколаївська юстиція спільно з Миколаївською філією ДП «СЕТАМ» та Миколаївською митницею Державної фіскальної служби України передали Миколаївському обласному будинку дитини Миколаївської обласної ради та Дошкільним навчальним закладам №83 та №140 безоплатну допомогу у вигляді дитячих іграшок та наборів для творчості.

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору