Що робити якщо від вас вимагають хабара за іспит? Як побороти корупцію в навчальних закладах? – на ці та інші питання шукали відповідь під час засідання круглого столу «Я маю право на освіту без корупції», що відбулося в Коледжі Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського.

Під час заходу студенти представили власне бачення щодо подолання корупції в українській науці та освіті, зокрема звучали пропозиції відносно підняття заробітної плати викладачам, підвищення контролю з боку правоохоронних органів тощо. Але головним став меседж, з яким погодилися всі присутні – почати з себе, в жодному разі не погоджуватися на корупційні схеми та здобувати освіту власними знаннями та працею.

Серед іншого, говорили про відповідальність за вчинення корупційних дій. Як зазначив начальник Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти ГТУЮ у Миколаївській області Артем Ханін, відповідальність за неправомірну вигоду, зокрема хабар, несуть обидві сторони – і та, що його дає, і та, що його отримує. Водночас, своєчасне добровільне повідомлення про неправомірну вигоду звільняє від кримінальної відповідальності.

Відзначимо, що отримати додаткову правову консультацію можна зателефонувавши до Єдиного контакт-центру 0 800 213 103.

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору