А ви знали, що Загальна декларація прав людини внесена у Книгу рекордів Гіннеса як документ, що найчастіше перекладають на інші мови? Зараз її текст існує на більш ніж 500 мовах. Про ці та інші цікаві факти можна дізнатися під час правових уроків, які проводять працівники Миколаївської юстиції в рамках Всеукраїнського тижня права. Сьогодні подібні заняття зі школярами відбулися в ряді бібліотек міста, окрім цього, для відвідувачів організували книжкові виставки по правам людини.

«За минулі десятиліття виникли нові проблеми і виклики, пов'язані з розвитком технологій, штучного інтелекту та зміною клімату, які складно було передбачити 70 років тому, але Загальна декларація не втратила своєї актуальності. У цьому документі підтверджується гідність кожної людини, проголошується універсальність і неподільність її прав, а також взаємозалежність цивільних, культурних, економічних, політичних і соціальних прав», - зазначив очільник обласного управління юстиції @Роман Возняк.

Втім порушення прав людини і сьогодні залишаються гострою соціальною проблемою. Експерти щодня повідомляють про численні порушення міжнародного права, в тому числі - найсерйозніших, таких як геноцид, військові злочини і злочини проти людяності.

Нажаль, порушення прав зустрічається і в шкільному середовищі, маємо на увазі булінг. Статистика невтішна, майже 70% дітей стикалися з булінгом в тих чи інших проявах. Тому окрему увагу фахівці звертають на те, що життя, честь та гідність людини є найбільшою цінністю, тож будь-яке зазіхання на ці цінності є не припустимі. В тому ж випадку, якщо дитина стала жертвою чи свідком булінгу необхідно звернутися по допомогу до дорослих. Це можуть бути батьки, вчителі, шкільний психолог або ж правоохоронні органи. Крім цього, звернутися за консультацією можна за номером 0 800 213 103. Це єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги.

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору