За словами заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Георгія Решетілова, для того щоб зрозуміти цінність та значення декларації необхідно згадати історію її проголошення.

«Дві світові війни принесли людству нечувані за масштабом трагічні наслідки та грандіозні руйнування. І саме наслідки війни дали розуміння того, що права людини мають бути справою не окремого громадянина і, навіть, не окремої держави, а всього людства», - відзначив Г. Решетілов.

У 1945 р. було створено найбільшу і найвпливовішу міжнародну  організацію – Організацію Об’єднаних Націй (ООН), однією з держав-засновників якої була Україна (на той час УРСР). А серед перших документів, які розробила ООН, був спеціальний документ, присвячений правам людини. 10 грудня 1948 року на своєму засіданні в Парижі Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини. Сам статут ООН є міжнародно-правовим документом, в якому сформульовано принцип поваги до прав і свобод людини. Всі держави, члени ООН, зобов’язалися заохочувати повагу до прав людини та їх додержання. Загальна Декларація прав людини має основоположне значення для міжнародної регламентації прав і свобод людини. Вона проголосила всіх людей вільними та рівними у своїй гідності і правах. Вона є першим міжнародним документом, в якому найповніше викладено  перелік прав людини.

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору