Про це розповіли під час прес-конференції в Головному територіальному управлінні юстиції у Миколаївській області.
За словами начальника управління Романа Возняка, більше половини цієї суми повернули завдяки застосованим обмеженням. Загалом було винесено 22 420 процесуальних рішеннь щодо обмежень боржників в праві виїзду за кордон, керуванню транспортними засобами, користування зброєю, полювання тощо.
Нагадали й про те, що наразі для боржників з аліментів можлива й кримінальна відповідальність. «Якщо людина, ухиляється від сплати аліментів, то у такому випадку буде зобов’язана піти на суспільні роботи і зароблені кошти віддати дитині. Якщо ж боржник відмовляється займатися суспільними роботами, для нього наступає кримінальна відповідальність. Такому порушнику передбачено адміністративний арешт строком на 5-7 дів, а в разі злісного ухилення особи від відбування суспільно-корисних робіт, передбачається позбавлення волі строком до 2 років», - відзначив очільник Миколаївської юстиції.
Крім цього, говорили про здобутки органів ДВС у Миколаївській області у напрямі стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами. Заступник начальника Управління державної виконавчої служби – начальник відділу аналітики та статистики Управління ДВС ГТУЮ у Миколаївській області Олена Ткаченко відзначила, що протягом 10 місяців було завершено виконавчих документів з даного напряму на суму більше ніж 38 мільйонів гривень.
Назвали й недобросовісних працедавців, серед найбільших боржників по виплаті заробітної плати залишаються ТОВ «Мостобудівельний загін №73» та ДП «Український радіотехнічний інститут», які завинили працівникам 2,7 млн грн та 2,3 млн грн відповідно».
Відзначимо, що наразі працює публічний реєстр боржників, в якому зібрано та систематизовано інформацію про осіб, які мають борги з аліментів, підприємства, які заборгували зарплату своїм співробітникам, а також боржників, які перешкоджають одному з батьків бачитися з дитиною. Знайти реєстр можна на офіційному сайті Міністерства юстиції України, або перейшовши за посиланням erb.minjust.gov.ua. Доступ до реєстру є вільним.

Угору