#Миколаївська_юстиція продовжує правову освіту населення в рамках проекту «Я маю право!».

Маючи на меті охопити правовими знаннями якомога більшу кількість людей, спеціалісти структурних підрозділів Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області здійснюють консультації як відвідуючи різноманітні підприємства та установи, так і організовуючи інформаційні флешмоби безпосередньо на території районів.

Цього тижня багато запитань було щодо виїзду за кордон з дитиною без згоди другого з батьків.

Якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у побаченнях і спілкуванні з дитиною – така дитина може виїхати за кордон на строк до 1 місяця.
Надішли одному з батьків рекомендованого листа про державу прямування, мету та тривалість поїздки.
На кордоні пред’яви копію рішення суду або органу опіки і піклування про визначення (підтвердження) місця проживання дитини.
Якщо дитині заборгували зі сплатою аліментів понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою – можна виїхати з дитиною на строк до одного місяця і більше без дозволу боржника.
Отримай довідку про наявність у другого з батьків заборгованості по сплаті аліментів у державного виконавця за місцем виконання рішення про стягнення аліментів.
На кордоні пред’яви довідку про наявність у другого з батьків заборгованості:
- понад 4 місяці або
- понад 3 місяці + документ, що підтверджує інвалідність або тяжку хворобу дитини.
Не проживаєте з дитиною, але аліменти сплачуєте вчасно?
Напиши рекомендованого листа другому з батьків з проханням надати згоду на виїзд з дитиною за кордон
Якщо протягом 10-ти днів після вручення рекомендованого листа згоду не надали – подай до суду заяву щодо надання дозволу на виїзд зв кордон без згоди другого з батьків.
На кодоні пред’яви нотаріально посвідчену згоду другого з батьків на виїзд або копію рішення суду про дозвіл на виїзд дитини.
Але пам’ятайте! За умисне порушення строків перебування передбачена адміністративна відповідальність – штраф у розмірі від 1700 до 3400 грн та втрата права виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на рік.

За більш детальною інформацією Ви можете звернутись до Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області. Адреса: м. Миколаїв, вул. 8 Березня, 107; тел./факс (0512) 47-41-28. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Всі матеріали на цьому сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, яке захищається відповідно до законодавства.  Публікація і розповсюдження змісту матеріалів розміщених на сайті (в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося) дозволено тільки при наявності гіперпосилання - для електронних видань, а також при наявності назви «Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області» - в паперових виданнях.

Угору