Протягом тижня державні виконавці Миколаївської області стягнули понад 300 тисяч аліментів. Про це повідомив начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк.

«Аліменти, це кошти, які належать дитині! Якщо батьки «забувають» про свої обов’язки, держвиконавці роблять все можливе, щоб відновити права дитини на належне матеріальне утримання», - відзначив очільник Миколаївської юстиції.

Крім цього, посадовець нагадав, що наразі для боржників з аліментів можлива й кримінальна відповідальність. Якщо людина, ухиляється від сплати аліментів, то у такому випадку буде зобов’язана піти на суспільні роботи і зароблені кошти віддати дитині. Якщо ж боржник відмовляється займатися суспільними роботами, для нього наступає кримінальна відповідальність. Такому порушнику передбачено адміністративний арешт строком на 5-7 дів, а в разі злісного ухилення особи від відбування суспільно-корисних робіт, передбачається позбавлення волі строком до 2 років.

 

Нагадаємо, що протягом І півріччя державна виконавча служба Миколаївської області стягнула понад 80 мільйонів гривень аліментів на користь більш ніж 8,5 тисячі дітей, з початку ж дії законів #ЧужихДітейНеБуває в регіоні стягнули вже майже 200 мільйонів гривень.

 

Угору