Практичні питання застосування сімейного законодавства

Питання: Ми з чоловіком розлучилися 20 січня 2017 року. Наразі я знаходжуся на 5 місяці вагітності. Справа в тому, що мій колишній чоловік не є батьком моєї ще ненародженої дитини. Яким чином проводитиметься державна реєстрації народження дитини в органі ДРАЦС?

Відповідь: Відповідно до п. 20 глави 1 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні (надалі - Правила) якщо дитина народилася до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу ( у Вашому випадку розірвання шлюбу), державна реєстрація народження дитини проводиться у такому самому порядку, як і державна реєстрація народження дитини, батьки якої перебувають між собою у шлюбі, за винятком певних випадків, передбачених даними Правилами. Таким чином, батьком дитини буде записаний Ваш колишній чоловік.
Але, якщо мати дитини під час державної реєстрації народження заявляє, що її колишній чоловік не є батьком дитини, і у зв'язку з цим просить не вказувати його батьком в актовому записі про народження дитини, її прохання може бути задоволене лише за наявності спільної заяви чоловіка та дружини (колишнього подружжя) про невизнання чоловіка (колишнього чоловіка) батьком дитини, а також заяви матері та батька дитини про визнання батьківства.

Питання: Я стала вдовою 25.11. 2016 року. На момент даної події я була вагітною, і, як наслідок, народила дитину 28.04.2017 року. Хто буде записаний батьком в актовому записі про народження дитини, коли фактично батько дитини помер?

Відповідь: Згідно з п. 20 глави 1 розділу ІІІ Правил якщо дитина народилася до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу (наразі смерті), державна реєстрація народження дитини проводиться у такому самому порядку, як і державна реєстрація народження дитини, батьки якої перебувають між собою у шлюбі, за винятком випадків, передбачених даними Правилами.
Тобто, Ваш чоловік буде передбачений батьком дитини при державній реєстрації народження дитини. Стежте за строками державної реєстрації народження, адже така реєстрація проводиться не пізніше одного місяця від дня народження дитини.

Питання: Ми з дружиною зареєстрували шлюб 19.04.2017 року, а 28.04.2017 року вона народила сина. Але справа в тому, що розірвання шлюбу з першим чоловіком відбулося на підставі рішення суду, що набрало чинності 28.02.2017 року. Виникає питання, чи буду я записаний батьком дитини при державній реєстрації народження, коли не минуло 10 місяців від дня припинення шлюбу?

Відповідь: в п. 20 глави 1 розділу ІІІ Правил якщо дитина народилася до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу, але після державної реєстрації повторного шлюбу її матері з іншою особою, батьком дитини в актовому записі про народження зазначається чоловік матері в повторному шлюбі. Таким чином, Ви вказуватиметеся батьком дитини при державній реєстрації народження.

Березанський районний відділ ДРАЦС
ГТУЮ у Миколаївській області

 

 

Угору